حاتم

حاکم، قاضی، داور، نام مردی بسیار سخاوتمند از قبیله طی

جنسیت اسم حاتم

پسر

حاتم به انگلیسی

hatam

تعداد حاتم ها در ایران

39,618

تلفظ حاتم به فارسی

حاتم

ریشه اسم حاتم

عربی

تلفظ حاتم به انگلیسی

/hātam/

رنگ اسم حاتم

سبز

ابجد اسم حاتم

449

ابجد وسیط اسم حاتم

17

ابجد صغیر اسم حاتم

17

درباره نام حاتم

حاتم یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم حاتم پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم حاتم که در انگلیسی به صورت hatam نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 39,618 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم حاتم

فردی بسیار وقت شناس هستید . نامی که رنگش سبز است متعلق به شخصی می باشد که از نظر نظم فردی و نظم کاری در رده ی بسیار بالایی قرار دارد. سعی ذاتی شما در رسیدگی به امور مختلف در زمان مقتضی می باشد و هیچگاه رسیدگی سریع امور را از دست نمیدهید. شرکت کارخانه یا هر اموری که در آن حضور داشته باشید متکی به زمان شناسی و وقت شناسی بسیار دقیق شما خواهند بود. شخصیت آرام و دقیق رنگ سبز سبب شده است که اطرافیانتان اعتمادی وافر به شما داشته باشند و برای حل مشکلاتشان همواره در پی شما باشند. این را به یاد داشته باشید که شما توانایی های وصف ناپذیری دارید ، پس بر توانایی های خود بیفزایید و آنها را پر و بال دهید که موفقیت شما تضمینیست.

اسم حاتم و معنی اسم حاتم

ریشه اسم حاتم

همانطور که گفتیم ریشه اسم حاتم عربی می باشد و تلفظ حاتم در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " حاتم " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /hātam/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم حاتم بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم حاتم در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم حاتم در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم حاتم در فرهنگ فارسی معین :
۱. حاکم، قاضی ۲. غُراب، زاغ، حج کننده، حج گزار

معنی اسم حاتم در فرهنگ فارسی عمید :
حاتم بخشی=بخشش فراوان. حاتم مردی از قبیلۀ طی، در حدود سدۀ ششم میلادی، بوده که در سخا و کرم و جوانمردی معروف است.

معنی اسم حاتم در ثبت احوال

1- به معني حاكم، قاضي، داور؛ 2- (اَعلام) رييس قبيله و شاعر عرب [قرن7 میلادی] که به بخشش و دلاوری معروف بود و داستانهای فراوانی درباره‌ي او و خانواده‌اش به عربی و فارسی نوشته شده است.

حروف ابجد و طالع بینی نام حاتم

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم حاتم عدد " 449 " و ابجد وسیط " 17 " ، ابجد صغیر " 17 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که با حرف “ح” در ابتدای نام خود نامگذاری شده‌اند، اغلب به داشتن اخلاق خوب و نگهداری رازها شهرت دارند، اما به طور معتدلی به تندی و دشنام‌زدن تمایل دارند و ممکن است با دیگران به جنگ بپردازند. همچنین، آنها به طور عمومی صورتی خوش‌چهره و جذاب دارند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم حاتم گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

افراد مشهور هم نام

نظرتون درباره اسم حاتم چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم حاتم

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم حاتم

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

یکتا، بی‌مانند، بی‌همتا

ياريگر، كمك كننده، ياور

مرغ سحر، بلبل، ستاره ای که پیش از صبح طلوع می کند

برگزیده خداوند، لقب حضرت آدم (ع)

ترکیب دو اسم امیر و یاسین (فرمانده و از اسامی حضرت رسول (ص))

پاک، منزه، از نام‌های پروردگار

ترکیب دو اسم حسین و طاها (نیکو و نام پیامبر اسلام)

طبیعت، هریک از عناصر چهارگانه

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید