حاتمه

مؤنث حاتم، حاکم، قاضی، داور

جنسیت اسم حاتمه

دختر

حاتمه به انگلیسی

hatame

تعداد حاتمه ها در ایران

1,264

تلفظ حاتمه به فارسی

حاتمه

ریشه اسم حاتمه

عربی

تلفظ حاتمه به انگلیسی

/hātame/

رنگ اسم حاتمه

زرد

ابجد اسم حاتمه

454

ابجد وسیط اسم حاتمه

22

ابجد صغیر اسم حاتمه

22

درباره نام حاتمه

حاتمه یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم حاتمه دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم حاتمه که در انگلیسی به صورت hatame نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 1,264 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم حاتمه

مهمترین و بارزترین ویژگی شما هوش سرشاری است که دارید. هوش بالا و موقعیت سنجی های دقیق سبب شده است که خوش بینی بسیاری به زندگی و موقعیت هایی که با آنها روبرو می شوید داشته باشید و در نتیجه موفقیت های بسیاری پیش روی شماست. شخصیتی والای شما که هوشمندانه آن را ایجاد کرده اید سبب شده است که دوستان بسیاری در اطراف خود داشته باشید و اصطلاحا دورو بر شما همیشه پر می باشد. سعی کنید که در رسیدن به اهداف خود ابتدای مسیر را صحیح آغاز کنید چرا که هوش سرشار شما میتواند تضمینی برای رسیدن به بزرگترین اهداف باشد.

اسم حاتمه و معنی اسم حاتمه

ریشه اسم حاتمه

همانطور که گفتیم ریشه اسم حاتمه عربی می باشد و تلفظ حاتمه در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " حاتمه " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /hātame/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم حاتمه بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم حاتمه در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم حاتمه در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

مونث حاتم
حاتم: حاکم، قاضی، داور، نام مردی بسیار سخاوتمند از قبیله طی

معنی اسم حاتمه در ثبت احوال

(مؤنث حاتم)، حاتم.

حروف ابجد و طالع بینی نام حاتمه

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم حاتمه عدد " 454 " و ابجد وسیط " 22 " ، ابجد صغیر " 22 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که با حرف “ح” در ابتدای نام خود نامگذاری شده‌اند، اغلب به داشتن اخلاق خوب و نگهداری رازها شهرت دارند، اما به طور معتدلی به تندی و دشنام‌زدن تمایل دارند و ممکن است با دیگران به جنگ بپردازند. همچنین، آنها به طور عمومی صورتی خوش‌چهره و جذاب دارند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم حاتمه گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم حاتمه چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم حاتمه

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم حاتمه

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

عطرآگین و خوش‌بو

صبور و شکیبا

آسوده خاطر، خوشحال، نیکوحال

نام روستایی در نزدیکی رفسنجان

نیکو، خوب روی، خوبی، نیکویی، جمیل، نام امام دوم شیعیان

بانوی شاد، دختر شاد و سرخش

گوهرها، سنگ ها و زیورآلات قیمتی و زینتی

زن كمر باريك

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید