جویا

جستجو کننده، جوینده

جنسیت اسم جویا

پسر

جویا به انگلیسی

juya

تعداد جویا ها در ایران

366

تلفظ جویا به فارسی

جويا

ریشه اسم جویا

فارسی

تلفظ جویا به انگلیسی

/juyā/

رنگ اسم جویا

طلایی

ابجد اسم جویا

20

ابجد وسیط اسم جویا

20

ابجد صغیر اسم جویا

11

درباره نام جویا

جویا یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم جویا پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم جویا که در انگلیسی به صورت juya نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 366 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم جویا

رنگ نام شما طلایی می باشد ، طلایی رنگ طلاست و شما همچون طلا در بین اطرافیانتان میدرخشید . کمال گرایی بالایی که دارید در کنار رفتار و کلام صحیح که برگرفته از فرهنگ بالای خانواده ی شما می باشد سبب شده است که در انتخاب دوستان و اطرافیانتان محتاطتر باشید و افرادی متناسب با شخصیت خودتان در کنارتان باشند. دید شما به زندگی می تواند شما را به یک آموزگار یا یک آموزش دهنده ی خبره تبدیل کند که دانش آموزان خود را در جهت رسیدن به بالاترین مقام ها تربیت خواهد کرد.

اسم جویا و معنی اسم جویا

ریشه اسم جویا

همانطور که گفتیم ریشه اسم جویا فارسی می باشد و تلفظ جویا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " جويا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /juyā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم جویا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم جویا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم جویا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم جویا در فرهنگ فارسی عمید:
جستجو کننده، جوینده


معنی اسم جویا در لغت نامه دهخدا:
از جستن، جوینده، جویان، جستجو کننده، طالب، طلب کننده

معنی اسم جویا در ثبت احوال

آن كه براي يافتن چيزي يا كسي يا آگاه شدن از چيزي تلاش و جستجو مي‌كند، جستجوگر، جوينده.

حروف ابجد و طالع بینی نام جویا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم جویا عدد " 20 " و ابجد وسیط " 20 " ، ابجد صغیر " 11 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
صفات ظاهری افرادی که ابتدای نامشان با حرف “ج” آغاز می‌شود، به دو دسته تقسیم می‌شوند. آنها یا پوستی سفید و قوام بدنی قدرتمند دارند، یا چهره‌ای سبزه دارند. این افراد معمولاً مهربان هستند، اما همواره گیج و پریشان و گمراه هستند و بیشتر با مشکلات معده دست و پنجه نرم می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم جویا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم جویا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم جویا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم جویا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

پادشاه آتش

ترکیب دو اسم محمد و شهریار (ستوده و پادشاه)

تکه گل، قطعه گل، زیبا و باطراوت

پيوستن، عهد و پيمان

دوستدار جان

روشنک، نورانی

خوابیدن، جنبیدن گهواره

شمشير تيز و محكم

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید