جوان

شاداب و با طراوت

جنسیت اسم جوان

پسر

جوان به انگلیسی

javan

تعداد جوان ها در ایران

375

تلفظ جوان به فارسی

جوان

ریشه اسم جوان

فارسی

تلفظ جوان به انگلیسی

/javān/

رنگ اسم جوان

نارنجی

ابجد اسم جوان

60

ابجد وسیط اسم جوان

12

ابجد صغیر اسم جوان

15

درباره نام جوان

جوان یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم جوان را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم جوان، به خاطر ریشه فارسی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 375 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم جوان

شما در لحظه زندگی می کنید. زندگی خود را تلف نمیکنید و در کنار بهره بردن از توانایی های ناب خود در صدد خوشحال کردن دیگران نیز هستید . بسیاری به دلیل این خلق و خوی شما عاشق در کنار شما بودن هستند. عاشق این هستند که صحبت های جذاب شما را در مورد خود بشنوند و از این رو همواره شما را به عنوان فردی قابل اعتماد و خودمانی می شناسند.

اسم جوان و معنی اسم جوان

ریشه اسم جوان

همانطور که گفتیم ریشه اسم جوان فارسی می باشد و تلفظ جوان در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " جوان " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /javān/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم جوان بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم جوان در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم جوان در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم جوان در فرهنگ فارسی عمید:
۱. آن‌که یا آنچه به حد میانۀ عمر طبیعی خود رسیده باشد، بُرنا.
۲. [مجاز] کم‌تجربه.
۳. [قدیمی، مجاز] مس اعد و موافق: بخت جوان.


معنی اسم جوان در لغت نامه دهخدا:
برنا، هر چیز که از عمر آن چندان نگذشته باشد، شاب ّ، مقابل پیر.

معنی اسم جوان در ثبت احوال

1- آن كه زمان زيادي از عمرش نگذشته است، كم سن و سال؛ 2- (به مجاز) شاداب و با طراوت.

حروف ابجد و طالع بینی نام جوان

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم جوان عدد " 60 " و ابجد وسیط " 12 " ، ابجد صغیر " 15 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
صفات ظاهری افرادی که ابتدای نامشان با حرف “ج” آغاز می‌شود، به دو دسته تقسیم می‌شوند. آنها یا پوستی سفید و قوام بدنی قدرتمند دارند، یا چهره‌ای سبزه دارند. این افراد معمولاً مهربان هستند، اما همواره گیج و پریشان و گمراه هستند و بیشتر با مشکلات معده دست و پنجه نرم می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم جوان گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم جوان چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم جوان

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم جوان

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

نام کتاب مقدس زرتشتیان

درخشان، لقب شهر بلخ

آرزو، خواسته

فرستاده شده، فرستنده، رسول صاحب كتاب، ساده و روان

آتشین، زیباروی

پروانه، فرانک

مادر پسران، لقب فاطمه‌ی کلابیه دومین همسر اميرالمؤمنين علی (ع) و مادر حضرت عباس‌ (ع)

ترکیب دو اسم احمد و طاها (پسندیده تر و نام پیامبر اسلام)

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید