جوانه

نو، جوان، شاخه تازه درخت

جنسیت اسم جوانه

دختر

جوانه به انگلیسی

javane

تعداد جوانه ها در ایران

1,000

تلفظ جوانه به فارسی

جوانه

ریشه اسم جوانه

فارسی

تلفظ جوانه به انگلیسی

/javāne/

رنگ اسم جوانه

قرمز

ابجد اسم جوانه

65

ابجد وسیط اسم جوانه

17

ابجد صغیر اسم جوانه

20

درباره نام جوانه

جوانه یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم جوانه دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم جوانه که در انگلیسی به صورت javane نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 1,000 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم جوانه

فردی بسیار جسور هستید. از هیچ چیز و هیچ کس ترسی ندارید ، آشکار به مبارزه ی جدی با مشکلات می پردازید و در این بین از جان مایه میگذارید. خونگرمی شما سبب شده است که با افراد بسیاری ارتباط داشته باشید، از این رو مراقب آنها باشید و از توانایی های والای خود در جهت های مثبت زندگی خود استفاده کنید.

اسم جوانه و معنی اسم جوانه

ریشه اسم جوانه

همانطور که گفتیم ریشه اسم جوانه فارسی می باشد و تلفظ جوانه در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " جوانه " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /javāne/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم جوانه بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم جوانه در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم جوانه در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم جوانه در لغت نامه دهخدا:
جوانی، شباب، شاخه ی تازه ی درخت، شاخه نوبررسته از درخت، شاخ نو که از درختی یا ریشه ی آن روید، تازه، جوان

معنی اسم جوانه در فرهنگ فارسی معین:
شاخه تازه درخت

معنی اسم جوانه در فرهنگ فارسی عمید:
۱. (زیست شناسی) اندامی نورس شبیه برگ های ریز که در سر شاخه و در بغل برگ و در اطراف شاخه های درخت می روید و از فلس های متعدد ساخته شده و بعد از باز شدن به شکل برگ درمی آید، تژ
۲. (زیست شناسی) دانه ای که مرحله رشد آن به تازگی آغاز شده است.
۳. (صفت) تازه، نو
۴. (صفت، به مجاز) جوان

معنی اسم جوانه در ثبت احوال

1- تازه، نو؛ 2- (به مجاز) جوان.

حروف ابجد و طالع بینی نام جوانه

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم جوانه عدد " 65 " و ابجد وسیط " 17 " ، ابجد صغیر " 20 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
صفات ظاهری افرادی که ابتدای نامشان با حرف “ج” آغاز می‌شود، به دو دسته تقسیم می‌شوند. آنها یا پوستی سفید و قوام بدنی قدرتمند دارند، یا چهره‌ای سبزه دارند. این افراد معمولاً مهربان هستند، اما همواره گیج و پریشان و گمراه هستند و بیشتر با مشکلات معده دست و پنجه نرم می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم جوانه گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم جوانه چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم جوانه

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم جوانه

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

قرب و نزدیکی، همچنین نام یک گل

رقص گروهی، نوعی آهنگ، نام منطقه‌ای در کردستان

فرياد، صدا و بانگ بلند، غرّان (رود و سيل)، نام رودخانه‌ای

دختری كه گيسوی بلند و زيبا دارد

زن مهربان و خوش قلب

گلرخ، دارای چهره ای مانند گل، زیبا روی، گل چهره

آن که به کشورها و نواحی مختلف جهان سفر می کند

بنده محمد

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید