جوانمرد

بخشنده، دارای همت والا

جنسیت اسم جوانمرد

پسر

جوانمرد به انگلیسی

javan-mard

تعداد جوانمرد ها در ایران

870

تلفظ جوانمرد به فارسی

جوانمرد

ریشه اسم جوانمرد

فارسی

تلفظ جوانمرد به انگلیسی

/j.-mard/

رنگ اسم جوانمرد

قرمز

ابجد اسم جوانمرد

304

ابجد وسیط اسم جوانمرد

28

ابجد صغیر اسم جوانمرد

25

درباره نام جوانمرد

جوانمرد یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم جوانمرد را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم جوانمرد، به خاطر ریشه فارسی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 870 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم جوانمرد

فردی بسیار جسور هستید. از هیچ چیز و هیچ کس ترسی ندارید ، آشکار به مبارزه ی جدی با مشکلات می پردازید و در این بین از جان مایه میگذارید. خونگرمی شما سبب شده است که با افراد بسیاری ارتباط داشته باشید، از این رو مراقب آنها باشید و از توانایی های والای خود در جهت های مثبت زندگی خود استفاده کنید.

اسم جوانمرد و معنی اسم جوانمرد

ریشه اسم جوانمرد

همانطور که گفتیم ریشه اسم جوانمرد فارسی می باشد و تلفظ جوانمرد در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " جوانمرد " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /j.-mard/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم جوانمرد بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم جوانمرد در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم جوانمرد در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم جوانمرد در فرهنگ فارسی عمید:
شخص بخشنده، بزرگوار، و صاحب همت و فتوت.


معنی اسم جوانمرد در فرهنگ فارسی معین:
کریم، بخشنده .

معنی اسم جوانمرد در ثبت احوال

(به مجاز) داراي خصلت‌هاي نيك و پسنديده مانند بخشندگي، گذشت، دليري و كمك به ديگران.

حروف ابجد و طالع بینی نام جوانمرد

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم جوانمرد عدد " 304 " و ابجد وسیط " 28 " ، ابجد صغیر " 25 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
صفات ظاهری افرادی که ابتدای نامشان با حرف “ج” آغاز می‌شود، به دو دسته تقسیم می‌شوند. آنها یا پوستی سفید و قوام بدنی قدرتمند دارند، یا چهره‌ای سبزه دارند. این افراد معمولاً مهربان هستند، اما همواره گیج و پریشان و گمراه هستند و بیشتر با مشکلات معده دست و پنجه نرم می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم جوانمرد گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم جوانمرد چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم جوانمرد

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم جوانمرد

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

فرخندگی، خجستگی، مبارکی

پدرِ خاک، از کنیه‌های حضرت علی(ع) امام اول شیعیان

ترکیب دو اسم مهر و اعظم (محبت و بزرگتر)

گروه مسافرانی که باهم سفر می‌کنند، [مجاز] چیزی که اجزای آن به دنبال هم می‌آید

گلزار، گلشن

زیبا و سرخ روی

ترکیب دو اسم همت و الله (اراده و خدا)

خانه، سرای، برابر با واژه‌ی مان به معنی خانه و مسکن

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید