جوانشیر

شیر جوان، کنایه از جوان زورمند و دلیر است

جنسیت اسم جوانشیر

پسر

جوانشیر به انگلیسی

javan-shir

تعداد جوانشیر ها در ایران

2,968

تلفظ جوانشیر به فارسی

جوانشير

ریشه اسم جوانشیر

فارسی

تلفظ جوانشیر به انگلیسی

/j.-šir/

رنگ اسم جوانشیر

نیلی

ابجد اسم جوانشیر

570

ابجد وسیط اسم جوانشیر

30

ابجد صغیر اسم جوانشیر

21

درباره نام جوانشیر

جوانشیر یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم جوانشیر را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم جوانشیر، به خاطر ریشه فارسی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 2,968 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم جوانشیر

آرامش در تمامی جنبه های زندگی افرادی که رنگ نام آنها نیلی است نمایان می باشد. هوش بالا و دارا بودن حس ششم قدرتمند سبب شده است که علاقه ی بسیاری به کمک کردن افراد دیگر داشته باشید . توانایی حل مسئله و همینطور آرامش در انجام آنها سبب شده است که موفقیت های بسیاری را کسب کنید. رنگ نیلی در دنیای عرفان مختص عارفانی می باشد که در جهت ایجاد شادی در بین مردم گام برمیدارند و در اصطلاح بین مردم شخصیتی دوست داشتنی دارند.

اسم جوانشیر و معنی اسم جوانشیر

ریشه اسم جوانشیر

همانطور که گفتیم ریشه اسم جوانشیر فارسی می باشد و تلفظ جوانشیر در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " جوانشير " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /j.-šir/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم جوانشیر بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم جوانشیر در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم جوانشیر در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم جوانشیر در دانشنامه عمومی:
جوانشیر؛ پسر خسرو پرویز و گردیه خواهر بهرام چوبین بود. او پس از کشته شدن خسرو سوم که در خراسان دعوی سلطنت داشت و ظاهراً ترکان وی را علم کرده بودند، به سلطنت رسید. مدت سلطنت او بسیار کوتاه بود.

معنی اسم جوانشیر در ثبت احوال

۱- شير جوان؛ ۲- كنايه از جوان زورمند و دلير.

حروف ابجد و طالع بینی نام جوانشیر

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم جوانشیر عدد " 570 " و ابجد وسیط " 30 " ، ابجد صغیر " 21 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
صفات ظاهری افرادی که ابتدای نامشان با حرف “ج” آغاز می‌شود، به دو دسته تقسیم می‌شوند. آنها یا پوستی سفید و قوام بدنی قدرتمند دارند، یا چهره‌ای سبزه دارند. این افراد معمولاً مهربان هستند، اما همواره گیج و پریشان و گمراه هستند و بیشتر با مشکلات معده دست و پنجه نرم می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم جوانشیر گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم جوانشیر چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم جوانشیر

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم جوانشیر

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

مقدس

چهر، روی، صورت

چراغ

تکیه کردن، پشت گرمی

دارای ناز، زیبا و شکوهمند

نام یکی از پیامبران الهی، پسر حضرت اسحاق و پدر حضرت یوسف (ع)

منسوب به آدین، دارای زیور، زینت و آرایش، (به مجاز) زیبا

دانا، آگاه، از نام‌های خداوند

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید