جهان ناز

مايه‌ي افتخار جهان

جنسیت اسم جهان ناز

دختر

جهان ناز به انگلیسی

jahan-naz

تعداد جهان ناز ها در ایران

810

تلفظ جهان ناز به فارسی

جهان ‌ناز

ریشه اسم جهان ناز

فارسی

تلفظ جهان ناز به انگلیسی

/j.-nāz/

رنگ اسم جهان ناز

نارنجی

ابجد اسم جهان ناز

117

ابجد وسیط اسم جهان ناز

21

ابجد صغیر اسم جهان ناز

27

درباره نام جهان ناز

جهان ناز یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم جهان ناز دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم جهان ناز که در انگلیسی به صورت jahan-naz نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 810 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم جهان ناز

شما در لحظه زندگی می کنید. زندگی خود را تلف نمیکنید و در کنار بهره بردن از توانایی های ناب خود در صدد خوشحال کردن دیگران نیز هستید . بسیاری به دلیل این خلق و خوی شما عاشق در کنار شما بودن هستند. عاشق این هستند که صحبت های جذاب شما را در مورد خود بشنوند و از این رو همواره شما را به عنوان فردی قابل اعتماد و خودمانی می شناسند.

اسم جهان ناز و معنی اسم جهان ناز

ریشه اسم جهان ناز

همانطور که گفتیم ریشه اسم جهان ناز فارسی می باشد و تلفظ جهان ناز در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " جهان ‌ناز " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /j.-nāz/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم جهان ناز بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم جهان ناز در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم جهان ناز در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

آن که موجب فخر و مباهات جهان است.

معنی اسم جهان ناز در ثبت احوال

مايه‌ي افتخار جهان، فخر جهان.

حروف ابجد و طالع بینی نام جهان ناز

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم جهان ناز عدد " 117 " و ابجد وسیط " 21 " ، ابجد صغیر " 27 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
صفات ظاهری افرادی که ابتدای نامشان با حرف “ج” آغاز می‌شود، به دو دسته تقسیم می‌شوند. آنها یا پوستی سفید و قوام بدنی قدرتمند دارند، یا چهره‌ای سبزه دارند. این افراد معمولاً مهربان هستند، اما همواره گیج و پریشان و گمراه هستند و بیشتر با مشکلات معده دست و پنجه نرم می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم جهان ناز گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم جهان ناز چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم جهان ناز

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم جهان ناز

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

هشدار

انديشه‌ی پاك و مقدس

دریا

ترکیب دو اسم روح و الله (روان و خدا)

پرحوصله و صبور

سمبل ایل

نام همسر بابلي اردشير پادشاه هخامنشي، دختر پاک، فرشته کوچک

خو گرفتن، عهد

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید