جهان دخت

دختر شهره در عالم

جنسیت اسم جهان دخت

دختر

جهان دخت به انگلیسی

jahan-dokht

تعداد جهان دخت ها در ایران

720

تلفظ جهان دخت به فارسی

جهان‌دُخت

ریشه اسم جهان دخت

فارسی

تلفظ جهان دخت به انگلیسی

/j.-dokht/

رنگ اسم جهان دخت

طلایی

ابجد اسم جهان دخت

1063

ابجد وسیط اسم جهان دخت

19

ابجد صغیر اسم جهان دخت

28

درباره نام جهان دخت

جهان دخت یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم جهان دخت را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم جهان دخت، به خاطر ریشه فارسی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 720 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم جهان دخت

رنگ نام شما طلایی می باشد ، طلایی رنگ طلاست و شما همچون طلا در بین اطرافیانتان میدرخشید . کمال گرایی بالایی که دارید در کنار رفتار و کلام صحیح که برگرفته از فرهنگ بالای خانواده ی شما می باشد سبب شده است که در انتخاب دوستان و اطرافیانتان محتاطتر باشید و افرادی متناسب با شخصیت خودتان در کنارتان باشند. دید شما به زندگی می تواند شما را به یک آموزگار یا یک آموزش دهنده ی خبره تبدیل کند که دانش آموزان خود را در جهت رسیدن به بالاترین مقام ها تربیت خواهد کرد.

اسم جهان دخت و معنی اسم جهان دخت

ریشه اسم جهان دخت

همانطور که گفتیم ریشه اسم جهان دخت فارسی می باشد و تلفظ جهان دخت در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " جهان‌دُخت " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /j.-dokht/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم جهان دخت بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم جهان دخت در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم جهان دخت در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

دختر شهره در عالم، دختر جهان

معنی اسم جهان دخت در ثبت احوال

دختر شهره در عالم.

حروف ابجد و طالع بینی نام جهان دخت

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم جهان دخت عدد " 1063 " و ابجد وسیط " 19 " ، ابجد صغیر " 28 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
صفات ظاهری افرادی که ابتدای نامشان با حرف “ج” آغاز می‌شود، به دو دسته تقسیم می‌شوند. آنها یا پوستی سفید و قوام بدنی قدرتمند دارند، یا چهره‌ای سبزه دارند. این افراد معمولاً مهربان هستند، اما همواره گیج و پریشان و گمراه هستند و بیشتر با مشکلات معده دست و پنجه نرم می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم جهان دخت گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم جهان دخت چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم جهان دخت

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم جهان دخت

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

منتخب، برگزیده، آن‌كه گل می‌چيند

شفاعت کننده، واسطه، پایمرد

به رنگ مهتاب، تابان، زیبارو

ترکیب دو اسم امیر و یوسف (پادشاه و خواهد افزود)

ترکیب دو اسم محمد و صبور (ستوده و صبر کننده)

شادماني و سرور جاويد

دانه‌ی انار، (مجاز) اشك خونين

خوب، نیکو، مانند نیک

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید