جهان بین

ويژگي آن كه جهان را مي‌بيند

جنسیت اسم جهان بین

پسر

جهان بین به انگلیسی

jahan-bin

تعداد جهان بین ها در ایران

801

تلفظ جهان بین به فارسی

جهان ‌بين

ریشه اسم جهان بین

فارسی

تلفظ جهان بین به انگلیسی

/j.-bin/

رنگ اسم جهان بین

بنفش

ابجد اسم جهان بین

121

ابجد وسیط اسم جهان بین

25

ابجد صغیر اسم جهان بین

22

درباره نام جهان بین

جهان بین یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم جهان بین را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم جهان بین، به خاطر ریشه فارسی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 801 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم جهان بین

فیلسوفان بزرگ تاریخ نامهایی به رنگ بنفش دارند ! این مورد به گونه ای اثبات شده است که بنفش رنگی اسرار امیز بخصوص در عمل و نجوم می باشد . شما فردی علاقه مند به فلسفه ، علم ماور الطبیعه و نجوم هستید و به شدت در پی جستجوی چیزهای عجیبی هستید که هر کسی توانایی تفکر در مورد آنها را ندارد. چنین توانایی هایی سبب میشود که دور از دیگران باشید و تنهایی را به همراهی با افرادی با خلق و خوی متفاوت با خود ترجیح دهید.

اسم جهان بین و معنی اسم جهان بین

ریشه اسم جهان بین

همانطور که گفتیم ریشه اسم جهان بین فارسی می باشد و تلفظ جهان بین در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " جهان ‌بين " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /j.-bin/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم جهان بین بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم جهان بین در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم جهان بین در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم جهان بین در فرهنگ فارسی عمید:
۱. بینندۀ جهان، چشم جهان‌بین.
۲. (اسم) [قدیمی، مجاز] چشم.


معنی اسم جهان بین در فرهنگ فارسی:
۱. بیننده جهان آنکه یا آنچه دنیا را ببیند ۲. چشم عین ۳. چشم باطنی ۴. فرزند ۵. گردش کننده در اقطار عالم سیاح جهانگرد ۶. روحی که در باطن آدمی نهفته است .

معنی اسم جهان بین در ثبت احوال

1- ويژگي آن كه جهان را مي‌بيند؛ 2- (در قديم) (به مجاز) چشم و ديده؛ 3- (در قديم) 1) آنچه جهان را در آن مي‌توان ديد؛ 2) جهان نما.

حروف ابجد و طالع بینی نام جهان بین

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم جهان بین عدد " 121 " و ابجد وسیط " 25 " ، ابجد صغیر " 22 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
صفات ظاهری افرادی که ابتدای نامشان با حرف “ج” آغاز می‌شود، به دو دسته تقسیم می‌شوند. آنها یا پوستی سفید و قوام بدنی قدرتمند دارند، یا چهره‌ای سبزه دارند. این افراد معمولاً مهربان هستند، اما همواره گیج و پریشان و گمراه هستند و بیشتر با مشکلات معده دست و پنجه نرم می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم جهان بین گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم جهان بین چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم جهان بین

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم جهان بین

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ماهشاد، زیباروی خوشحال

طلوع خورشید، عمر و زندگی مادر، فرزند عزیز و گرانمایه برای مادر

دختر پاک، بانویی که مثل آب زلال است

ترکیب دو اسم امیر و بهادر (فرمانروا و شجاع)

فردوس، جهان بهتر

نام نوعی درختچه همیشه سبز، (به مجاز) شخص خوش قد و قامت

از نام‌های زنان در شاهنامه، گل درخت انار

کسی که از او یاری خواسته شود، از صفات خدا

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید