جهان بخش

آن که جهان تحت سلطه اوست و می تواند آن را به کسی ببخشد

جنسیت اسم جهان بخش

پسر

جهان بخش به انگلیسی

jahan-bakhsh

تعداد جهان بخش ها در ایران

59,409

تلفظ جهان بخش به فارسی

جهان بخش

ریشه اسم جهان بخش

فارسی

تلفظ جهان بخش به انگلیسی

/j.-bakhš/

رنگ اسم جهان بخش

نیلی

ابجد اسم جهان بخش

961

ابجد وسیط اسم جهان بخش

13

ابجد صغیر اسم جهان بخش

25

درباره نام جهان بخش

جهان بخش یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم جهان بخش را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم جهان بخش، به خاطر ریشه فارسی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 59,409 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم جهان بخش

آرامش در تمامی جنبه های زندگی افرادی که رنگ نام آنها نیلی است نمایان می باشد. هوش بالا و دارا بودن حس ششم قدرتمند سبب شده است که علاقه ی بسیاری به کمک کردن افراد دیگر داشته باشید . توانایی حل مسئله و همینطور آرامش در انجام آنها سبب شده است که موفقیت های بسیاری را کسب کنید. رنگ نیلی در دنیای عرفان مختص عارفانی می باشد که در جهت ایجاد شادی در بین مردم گام برمیدارند و در اصطلاح بین مردم شخصیتی دوست داشتنی دارند.

اسم جهان بخش و معنی اسم جهان بخش

ریشه اسم جهان بخش

همانطور که گفتیم ریشه اسم جهان بخش فارسی می باشد و تلفظ جهان بخش در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " جهان بخش " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /j.-bakhš/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم جهان بخش بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم جهان بخش در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم جهان بخش در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

جهان بخش یک نام کوچک یا نام خانوادگی ست به معنای آن که جهان تحت سلطه اوست و می تواند آن را به کسی ببخشد.

معنی اسم جهان بخش در ثبت احوال

۱- (به مجاز) ويژگي آن كه جهان تحت سلطه‌ي اوست و مي‌تواند آن را به كسي ببخشد؛ ۲- (اَعلام) از القاب رستم.

حروف ابجد و طالع بینی نام جهان بخش

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم جهان بخش عدد " 961 " و ابجد وسیط " 13 " ، ابجد صغیر " 25 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
صفات ظاهری افرادی که ابتدای نامشان با حرف “ج” آغاز می‌شود، به دو دسته تقسیم می‌شوند. آنها یا پوستی سفید و قوام بدنی قدرتمند دارند، یا چهره‌ای سبزه دارند. این افراد معمولاً مهربان هستند، اما همواره گیج و پریشان و گمراه هستند و بیشتر با مشکلات معده دست و پنجه نرم می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم جهان بخش گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم جهان بخش چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم جهان بخش

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم جهان بخش

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

پانید، شکر، شیرین

ترکیب دو اسم مهر و شاد (خورشید و خوشحال)

از نسل آریایی، نجیب و با اصالت

بنده یا پادشاه خداوند، نام دو تن از پادشاهان سامانی

خودآرا، خودپسند، زیبا و خوش قد و قامت، نوعی گل

منسوب به عهد، زن پایبند به عهد و پیمان

سوشیانت، نجات دهنده

به رنگ مهتاب، تابان، زیبارو

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید