جهانگرد

آن که به کشورها و نواحی مختلف جهان سفر می کند

جنسیت اسم جهانگرد

پسر

جهانگرد به انگلیسی

jahan gard

تعداد جهانگرد ها در ایران

885

تلفظ جهانگرد به فارسی

جهانگرد

ریشه اسم جهانگرد

فارسی

تلفظ جهانگرد به انگلیسی

/jahān gard/

رنگ اسم جهانگرد

قرمز

ابجد اسم جهانگرد

283

ابجد وسیط اسم جهانگرد

31

ابجد صغیر اسم جهانگرد

22

درباره نام جهانگرد

جهانگرد یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم جهانگرد پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم جهانگرد که در انگلیسی به صورت jahan gard نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 885 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم جهانگرد

فردی بسیار جسور هستید. از هیچ چیز و هیچ کس ترسی ندارید ، آشکار به مبارزه ی جدی با مشکلات می پردازید و در این بین از جان مایه میگذارید. خونگرمی شما سبب شده است که با افراد بسیاری ارتباط داشته باشید، از این رو مراقب آنها باشید و از توانایی های والای خود در جهت های مثبت زندگی خود استفاده کنید.

اسم جهانگرد و معنی اسم جهانگرد

ریشه اسم جهانگرد

همانطور که گفتیم ریشه اسم جهانگرد فارسی می باشد و تلفظ جهانگرد در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " جهانگرد " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /jahān gard/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم جهانگرد بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم جهانگرد در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم جهانگرد در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم جهانگرد در فرهنگ فارسی عمید:
کسی که در شهرها و کشورها می‌گردد و سیاحت می‌کند، جهان‌نورد، گردشگر، سیاح، توریست.


معنی اسم جهانگرد در فرهنگ فارسی معین:
سیاح ، کسی که زیاد سفر می کند.

معنی اسم جهانگرد در ثبت احوال

آن که به کشورها و نواحی مختلف جهان سفر می کند، سیاح، گردش گر.

حروف ابجد و طالع بینی نام جهانگرد

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم جهانگرد عدد " 283 " و ابجد وسیط " 31 " ، ابجد صغیر " 22 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
صفات ظاهری افرادی که ابتدای نامشان با حرف “ج” آغاز می‌شود، به دو دسته تقسیم می‌شوند. آنها یا پوستی سفید و قوام بدنی قدرتمند دارند، یا چهره‌ای سبزه دارند. این افراد معمولاً مهربان هستند، اما همواره گیج و پریشان و گمراه هستند و بیشتر با مشکلات معده دست و پنجه نرم می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم جهانگرد گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم جهانگرد چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم جهانگرد

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم جهانگرد

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

دختر سرخ و گلگون، (به مجاز) زیبارو، نام دختر خسروپرويز و ملکه ایران در دوران ساسانی

بهشت، باغ ها، دل، قلب

دخترِ شاهزاده، (مجاز) دخترِ بلند مرتبه و عالی مقام

آزاد، اصیل، نجیب، فروتن، وارسته

زیارت کننده، دیدار کننده

داراي مهر و محبت خوب و نيك

مرد خنده‌روی، نیکو روی، نیکوکار، ساده دل

دختر سفيد روی

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید