جهاندار

خداوند، نگهبان جهان، پادشاه، (به مجاز) بزرگ و قدرتمند

جنسیت اسم جهاندار

پسر

جهاندار به انگلیسی

jahan-dar

تعداد جهاندار ها در ایران

2,410

تلفظ جهاندار به فارسی

جهاندار

ریشه اسم جهاندار

فارسی

تلفظ جهاندار به انگلیسی

/j.-dār/

رنگ اسم جهاندار

نارنجی

ابجد اسم جهاندار

264

ابجد وسیط اسم جهاندار

24

ابجد صغیر اسم جهاندار

21

درباره نام جهاندار

جهاندار یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم جهاندار پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم جهاندار که در انگلیسی به صورت jahan-dar نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 2,410 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم جهاندار

شما در لحظه زندگی می کنید. زندگی خود را تلف نمیکنید و در کنار بهره بردن از توانایی های ناب خود در صدد خوشحال کردن دیگران نیز هستید . بسیاری به دلیل این خلق و خوی شما عاشق در کنار شما بودن هستند. عاشق این هستند که صحبت های جذاب شما را در مورد خود بشنوند و از این رو همواره شما را به عنوان فردی قابل اعتماد و خودمانی می شناسند.

اسم جهاندار و معنی اسم جهاندار

ریشه اسم جهاندار

همانطور که گفتیم ریشه اسم جهاندار فارسی می باشد و تلفظ جهاندار در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " جهاندار " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /j.-dār/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم جهاندار بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم جهاندار در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم جهاندار در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم جهاندار در فرهنگ فارسی معین:
پادشاه، نام یزدان ، صفت برای خداوند.

معنی اسم جهاندار در لغت نامه دهخدا:
جهاندارنده، نگهبان جهان، پادشاه، سلطان .

معنی اسم جهاندار در فرهنگ فارسی:
۱. نگهبان جهان پادشاه سلطان ۲. مدیرامور جهان پادشاهی که مملکت را نیکو اداره کند مقابل جهانگیر.

معنی اسم جهاندار در ثبت احوال

۱- جهان دارنده؛ ۲- نگهبان جهان؛ ۳- پادشاه؛ ۴- مدبرِ امور جهان؛ ۵- (به مجاز) بزرگ و قدرتمند؛ ۶- (در قديم) خداوند؛ ۷- (اَعلام) شاه تیموری هند [۱۱۲۴-۱۱۲۵ قمری] که به فرمان پسرعمش فرخ سیَر کشته شد.

حروف ابجد و طالع بینی نام جهاندار

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم جهاندار عدد " 264 " و ابجد وسیط " 24 " ، ابجد صغیر " 21 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
صفات ظاهری افرادی که ابتدای نامشان با حرف “ج” آغاز می‌شود، به دو دسته تقسیم می‌شوند. آنها یا پوستی سفید و قوام بدنی قدرتمند دارند، یا چهره‌ای سبزه دارند. این افراد معمولاً مهربان هستند، اما همواره گیج و پریشان و گمراه هستند و بیشتر با مشکلات معده دست و پنجه نرم می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم جهاندار گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم جهاندار چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم جهاندار

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم جهاندار

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

مؤنث قدسی، (به‌مجاز) فرشته، روحانی، مقدس و پاک

آسایش، راحتی، صلح، امنيت، وقار و طمأنينه

منسوب به مهر، محبت، دوستی، مهربانی، خورشید، نام هفتمین ماه از سال شمسی، نام سازی قدیمی

زیبا و سرخ روی

روزی دهنده، از نام‌های خداوند

نام همسر فرعون که زني صالح بود و موسی را از نیل گرفت و از او مراقبت کرد، ستون، اندوهگین

دختر شاد

موجودی لطيف و بسيار زيبا و نيكوكار، زن زيبارو، فرشته

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید