جهاد

در راه دين جنگيدن، مبارزه، كوشيدن، تلاش

جنسیت اسم جهاد

پسر

جهاد به انگلیسی

jahad

تعداد جهاد ها در ایران

2,254

تلفظ جهاد به فارسی

جهاد

ریشه اسم جهاد

عربی

تلفظ جهاد به انگلیسی

/ja(e)hād/

رنگ اسم جهاد

آبی

ابجد اسم جهاد

13

ابجد وسیط اسم جهاد

13

ابجد صغیر اسم جهاد

13

درباره نام جهاد

جهاد یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم جهاد را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم جهاد، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 2,254 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم جهاد

فردی بسیار شگفت انگیز برای ایجاد یک زندگی مشترک می باشید. دیدی که شما به زندگی و توانایی های خود دارید به گونه ای است که میتوانید به بهترین شکل ممکن سختی های آن را پیشت سر گذاشته و در مسیر رسیدن به موفقیت های بالاتر قدم بردارید. همین رویکرد و اعتقاد سبب شده است که فرقی کاملا بی تعارف باشید . قدرت بالای شما در تحلیل مسائل مختلف سبب میشود که افراد بسیاری به سمت شما جذب شوند و از کمک های شما برای قرار گرفتن در مسیر صحیح بهره ببرند. آبی رنگ آسمان بی انتها می باشد که سبب بی انتها شدن تلاش و اعتقاد شما برای دسترسی به موفقیت ها شده است.

اسم جهاد و معنی اسم جهاد

ریشه اسم جهاد

همانطور که گفتیم ریشه اسم جهاد عربی می باشد و تلفظ جهاد در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " جهاد " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /ja(e)hād/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم جهاد بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم جهاد در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم جهاد در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم جهاد در فرهنگ فارسی عمید:
۱. (فقه) جنگ ‌کردن در راه دین حق.
۲. مبارزه.
۳. [قدیمی] کوشش کردن.

معنی اسم جهاد در فرهنگ فارسی معین:
۱. کارزار کردن ۲. جنگیدن در راه حق

معنی اسم جهاد در ثبت احوال

۱- در راه دين جنگيدن؛ ۲- پيكار، مبارزه؛ ۳- كوشيدن، تلاش.

حروف ابجد و طالع بینی نام جهاد

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم جهاد عدد " 13 " و ابجد وسیط " 13 " ، ابجد صغیر " 13 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
صفات ظاهری افرادی که ابتدای نامشان با حرف “ج” آغاز می‌شود، به دو دسته تقسیم می‌شوند. آنها یا پوستی سفید و قوام بدنی قدرتمند دارند، یا چهره‌ای سبزه دارند. این افراد معمولاً مهربان هستند، اما همواره گیج و پریشان و گمراه هستند و بیشتر با مشکلات معده دست و پنجه نرم می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم جهاد گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم جهاد چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم جهاد

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم جهاد

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

سرگذشت و حكايت گذشتگان، افسون، سحر، داستان تخیلی

ساکنان آسمان، ملائکه، فرشتگان

از شخصیت‌های شاهنامه، نام فرزند منوچهر پادشاه کیانی

عالی قدر و ارزشمند،شاهدخت

عبادت، پرستش، دعا، ستایش

مانند ماه، (به مجاز) زيبارو

ترکیب دو اسم فیض و محمد (بخشش و ستوده)

خشنودی، بهشت، نگهبان بهشت

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید