جنان

بهشت، باغ ها، دل، قلب

جنسیت اسم جنان

دختر

جنان به انگلیسی

jenan

تعداد جنان ها در ایران

2,550

تلفظ جنان به فارسی

جِنان

ریشه اسم جنان

عربی

تلفظ جنان به انگلیسی

/jenān/

رنگ اسم جنان

زرد

ابجد اسم جنان

104

ابجد وسیط اسم جنان

8

ابجد صغیر اسم جنان

14

درباره نام جنان

جنان یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم جنان را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم جنان، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 2,550 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم جنان

مهمترین و بارزترین ویژگی شما هوش سرشاری است که دارید. هوش بالا و موقعیت سنجی های دقیق سبب شده است که خوش بینی بسیاری به زندگی و موقعیت هایی که با آنها روبرو می شوید داشته باشید و در نتیجه موفقیت های بسیاری پیش روی شماست. شخصیتی والای شما که هوشمندانه آن را ایجاد کرده اید سبب شده است که دوستان بسیاری در اطراف خود داشته باشید و اصطلاحا دورو بر شما همیشه پر می باشد. سعی کنید که در رسیدن به اهداف خود ابتدای مسیر را صحیح آغاز کنید چرا که هوش سرشار شما میتواند تضمینی برای رسیدن به بزرگترین اهداف باشد.

اسم جنان و معنی اسم جنان

ریشه اسم جنان

همانطور که گفتیم ریشه اسم جنان عربی می باشد و تلفظ جنان در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " جِنان " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /jenān/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم جنان بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم جنان در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم جنان در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم جنان در فرهنگ فارسی عمید:
۱. دل؛ قلب.
۲. [مجاز] درون چیزی؛ باطن؛ ضمیر.
۳. جامه.

معنی اسم جنان در فرهنگ فارسی معین:
۱. دل ، قلب ۲. درون چیزی ، باطن ۳. شب ، تاریکی شب ؛ ج . اجنان

معنی اسم جنان در فرهنگ فارسی:
جمع جنت، بهشت، دل، قلب، امرپنهان، درون چیزی، شب وتاریکی شب
۱. جمع جنت ۱. بهشتها، فردوسها ۲. باغها، بوستانها

معنی اسم جنان در ثبت احوال

۱- بهشت؛ ۲- باغ‌ها؛ ۳- (اَعلام) نام يكي از زنان شاعره عرب از عباسيان.

حروف ابجد و طالع بینی نام جنان

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم جنان عدد " 104 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
صفات ظاهری افرادی که ابتدای نامشان با حرف “ج” آغاز می‌شود، به دو دسته تقسیم می‌شوند. آنها یا پوستی سفید و قوام بدنی قدرتمند دارند، یا چهره‌ای سبزه دارند. این افراد معمولاً مهربان هستند، اما همواره گیج و پریشان و گمراه هستند و بیشتر با مشکلات معده دست و پنجه نرم می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم جنان گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم جنان چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم جنان

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم جنان

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ترکیب دو اسم محمد و رشید (ستوده و شجاع)

پسندیده، خشنود

مثل، مانند، همتا، هم شأن، همسر

ترکیب دو اسم محمد و عامر (ستوده و آباد کننده)

شمشیر دین

محافظ

آفتاب، درخشان، درخشنده، (به مجاز) زیبارو، نام پسر افراسیاب

زیبا چون ماه و پری

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید