جمانه

یک دانه مروارید، یک دانه لؤلؤ

جنسیت اسم جمانه

دختر

جمانه به انگلیسی

jomaneh

تعداد جمانه ها در ایران

1,029

تلفظ جمانه به فارسی

جُمانه

ریشه اسم جمانه

عربی

تلفظ جمانه به انگلیسی

/jomāne/

رنگ اسم جمانه

قرمز

ابجد اسم جمانه

99

ابجد وسیط اسم جمانه

15

ابجد صغیر اسم جمانه

18

درباره نام جمانه

جمانه یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم جمانه را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم جمانه، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 1,029 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم جمانه

فردی بسیار جسور هستید. از هیچ چیز و هیچ کس ترسی ندارید ، آشکار به مبارزه ی جدی با مشکلات می پردازید و در این بین از جان مایه میگذارید. خونگرمی شما سبب شده است که با افراد بسیاری ارتباط داشته باشید، از این رو مراقب آنها باشید و از توانایی های والای خود در جهت های مثبت زندگی خود استفاده کنید.

اسم جمانه و معنی اسم جمانه

ریشه اسم جمانه

همانطور که گفتیم ریشه اسم جمانه عربی می باشد و تلفظ جمانه در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " جُمانه " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /jomāne/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم جمانه بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم جمانه در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم جمانه در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم جمانه در لغت نامه دهخدا:
دانه ای است از نقره که بشکل لؤلؤ درآورند و گاهی لؤلؤ را نیز خوانند.

یک دانه مروارید، یک دانه لؤلؤ، (اَعلام) نام دختر ابوطالب و خواهر حضرت علی(ع).

معنی اسم جمانه در ثبت احوال

۱- يك دانه مرواريد، يك دانه لؤلؤ؛ ۲- (اَعلام) نام دختر ابوطالب و خواهر حضرت علي(ع).

حروف ابجد و طالع بینی نام جمانه

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم جمانه عدد " 99 " و ابجد وسیط " 15 " ، ابجد صغیر " 18 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
صفات ظاهری افرادی که ابتدای نامشان با حرف “ج” آغاز می‌شود، به دو دسته تقسیم می‌شوند. آنها یا پوستی سفید و قوام بدنی قدرتمند دارند، یا چهره‌ای سبزه دارند. این افراد معمولاً مهربان هستند، اما همواره گیج و پریشان و گمراه هستند و بیشتر با مشکلات معده دست و پنجه نرم می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم جمانه گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم جمانه چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم جمانه

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم جمانه

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

آرای، آراینده، بخشنده، سپید دست، جوان مرد، آراسته، نگاریده

سنگ بزرگ، سالم و مبّرا از عيب و نقص

نام دختر خشایار پادشاه هخامنشی

بسيار دوست داشتني، با ارزش، زیبا و ظریف، عزيز و گرامي، معشوق

شاد، مسرور، خوشحال

مایه ی افتخار نژاد آریایی، مظهر زیبایی و جمال نژاد آریایی

دارای نشان زیبایی، زیبا

مهمان

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید