جاهد

جهد کننده، کوشا، ساعی

جنسیت اسم جاهد

پسر

جاهد به انگلیسی

jahed

تعداد جاهد ها در ایران

1,248

تلفظ جاهد به فارسی

جاهِد

ریشه اسم جاهد

عربی

تلفظ جاهد به انگلیسی

/jāhed/

رنگ اسم جاهد

آبی

ابجد اسم جاهد

13

ابجد وسیط اسم جاهد

13

ابجد صغیر اسم جاهد

13

درباره نام جاهد

جاهد یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم جاهد پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم جاهد که در انگلیسی به صورت jahed نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 1,248 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم جاهد

فردی بسیار شگفت انگیز برای ایجاد یک زندگی مشترک می باشید. دیدی که شما به زندگی و توانایی های خود دارید به گونه ای است که میتوانید به بهترین شکل ممکن سختی های آن را پیشت سر گذاشته و در مسیر رسیدن به موفقیت های بالاتر قدم بردارید. همین رویکرد و اعتقاد سبب شده است که فرقی کاملا بی تعارف باشید . قدرت بالای شما در تحلیل مسائل مختلف سبب میشود که افراد بسیاری به سمت شما جذب شوند و از کمک های شما برای قرار گرفتن در مسیر صحیح بهره ببرند. آبی رنگ آسمان بی انتها می باشد که سبب بی انتها شدن تلاش و اعتقاد شما برای دسترسی به موفقیت ها شده است.

اسم جاهد و معنی اسم جاهد

ریشه اسم جاهد

همانطور که گفتیم ریشه اسم جاهد عربی می باشد و تلفظ جاهد در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " جاهِد " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /jāhed/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم جاهد بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم جاهد در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم جاهد در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم جاهد در فرهنگ فارسی عمید:
جهد کننده، کوشش‌ کننده، کوشنده، کوشا.

معنی اسم جاهد در لغت نامه دهخدا:
آرزومند طعام و جز آن، آ رزوی طعام کننده، کوشنده، ساعی (سعی کننده )، کوشش نماینده، دارای جد و جهد، رنج بر.

معنی اسم جاهد در ثبت احوال

جهد كننده، كوشا، ساعي.

حروف ابجد و طالع بینی نام جاهد

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم جاهد عدد " 13 " و ابجد وسیط " 13 " ، ابجد صغیر " 13 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
صفات ظاهری افرادی که ابتدای نامشان با حرف “ج” آغاز می‌شود، به دو دسته تقسیم می‌شوند. آنها یا پوستی سفید و قوام بدنی قدرتمند دارند، یا چهره‌ای سبزه دارند. این افراد معمولاً مهربان هستند، اما همواره گیج و پریشان و گمراه هستند و بیشتر با مشکلات معده دست و پنجه نرم می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم جاهد گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم جاهد چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم جاهد

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم جاهد

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ستوده، از نام‌ها و صفات پروردگار

ماه دوست داشتنی

مورد اعتماد خداوند

ترکیب دو اسم نازنین و مریم (بسیار دوست داشتنی و زن پارسا)

ترکیب دو اسم نگین و زهرا (گوهر و نیکو)

صبور، باحوصله، بردبار

دارنده ی اسب آماده، نام پدر داريوش بزرگ پادشاه هخامنشي

الیاس

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید