جانا

خطاب به کسی که مانند جان عزیز باشد، ای جان، ای عزیز

جنسیت اسم جانا

دختر

جانا به انگلیسی

jana

تعداد جانا ها در ایران

3,264

تلفظ جانا به فارسی

جانا

ریشه اسم جانا

فارسی

تلفظ جانا به انگلیسی

/jānā/

رنگ اسم جانا

صورتی

ابجد اسم جانا

55

ابجد وسیط اسم جانا

7

ابجد صغیر اسم جانا

10

درباره نام جانا

جانا یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم جانا دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم جانا که در انگلیسی به صورت jana نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 3,264 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم جانا

از نظر قوای بدی شگفت انگیز هستی که آن هم نشأت گرفته از اراده بالای شماست. نیروی اراده ی شما سبب شده است که رویاهایی که دارید را به راحتی بدست آورید. با چنین خصوصیاتی شما یک مدیر واقعی هستید و میتوانید مسئولیت های مختلفی را به عهده گرفته و با یاری به دیگران آن ها را نیز در مسیر درست قرار دهید. از دیدگاه عاطفی قدرت بالایی دارید ، به عمق روابط عاطفی می روید، در حالی که در سمت مقابل با هر کسی نیز صمیمی نمی شوید.

اسم جانا و معنی اسم جانا

ریشه اسم جانا

همانطور که گفتیم ریشه اسم جانا فارسی می باشد و تلفظ جانا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " جانا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /jānā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم جانا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم جانا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم جانا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم جانا در فرهنگ فارسی عمید :
خطاب به کسی که مانند جان عزیز باشد؛ ای جان.

معنی اسم جانا در لغت‌نامه دهخدا :
مرکب از جان و «آ»ی ندا، بمعنی عزیزا. محبوبا. ای جان.

معنی اسم جانا در ثبت احوال

عزيزا، محبوبا.

حروف ابجد و طالع بینی نام جانا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم جانا عدد " 55 " و ابجد وسیط " 7 " ، ابجد صغیر " 10 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
صفات ظاهری افرادی که ابتدای نامشان با حرف “ج” آغاز می‌شود، به دو دسته تقسیم می‌شوند. آنها یا پوستی سفید و قوام بدنی قدرتمند دارند، یا چهره‌ای سبزه دارند. این افراد معمولاً مهربان هستند، اما همواره گیج و پریشان و گمراه هستند و بیشتر با مشکلات معده دست و پنجه نرم می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم جانا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم جانا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم جانا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم جانا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

تزيين شده، آراسته

گیاهی کوهستانی

ترکیب دو اسم احمد و یاسین (ستوده تر و نام سی و ششمین سوره قرآن مجید)

جوانمرد

پیغمبر، رسول، (به مجاز) حضرت محمد (ص)

یاریگر و کمک کننده در دین

گیاهی علفی، کاشتنی، و معطر از خانواده نعناع، هر گیاه خوشبو

ترکیب دو اسم محمد و پدرام (ستوده و آراسته)

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید

دیدگاه کاربران