جاماسب

دارای اسب درخشان

جنسیت اسم جاماسب

پسر

جاماسب به انگلیسی

jamasb

تعداد جاماسب ها در ایران

603

تلفظ جاماسب به فارسی

جاماسب

ریشه اسم جاماسب

پهلوی , اوستایی

تلفظ جاماسب به انگلیسی

/jāmāsb/

رنگ اسم جاماسب

قرمز

ابجد اسم جاماسب

107

ابجد وسیط اسم جاماسب

11

ابجد صغیر اسم جاماسب

17

درباره نام جاماسب

جاماسب یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم جاماسب پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم جاماسب که در انگلیسی به صورت jamasb نوشته میشود و به دلیل ریشه پهلوی , اوستایی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 603 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم جاماسب

فردی بسیار جسور هستید. از هیچ چیز و هیچ کس ترسی ندارید ، آشکار به مبارزه ی جدی با مشکلات می پردازید و در این بین از جان مایه میگذارید. خونگرمی شما سبب شده است که با افراد بسیاری ارتباط داشته باشید، از این رو مراقب آنها باشید و از توانایی های والای خود در جهت های مثبت زندگی خود استفاده کنید.

اسم جاماسب و معنی اسم جاماسب

ریشه اسم جاماسب

همانطور که گفتیم ریشه اسم جاماسب پهلوی , اوستایی می باشد و تلفظ جاماسب در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " جاماسب " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /jāmāsb/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم جاماسب بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم جاماسب در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم جاماسب در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

به معنای دارای اسب درخشان، نام وزیر گشتاب که با دختر زرتشت به نام پورچیستا ازدواج کرد، نام برادر قباد شاهنشاه ساسانی و فرزند فیروز

معنی اسم جاماسب در ثبت احوال

jāmāspa) ۱- به معناي داراي اسب درخشان؛ ۲- (اَعلام) نام برادر قباد شاهنشاه ساساني و فرزند فيروز (پيروز).
[جاماسب در ادبیات ایران و عرب به لقب فرزانه و حکیم خوانده شد و پیش گویی‌هايی به او نسبت داده‌اند که ذکر آنها در رساله‌ي پهلوی «یادگار زریران»، «گشتاسب نام ه‌ي دقیقی» و «جاماسب نامه» آمده است.
(نقل از حاشیه‌ي برهان به اهتمام دکتر معین ص۱۵۵)]

حروف ابجد و طالع بینی نام جاماسب

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم جاماسب عدد " 107 " و ابجد وسیط " 11 " ، ابجد صغیر " 17 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
صفات ظاهری افرادی که ابتدای نامشان با حرف “ج” آغاز می‌شود، به دو دسته تقسیم می‌شوند. آنها یا پوستی سفید و قوام بدنی قدرتمند دارند، یا چهره‌ای سبزه دارند. این افراد معمولاً مهربان هستند، اما همواره گیج و پریشان و گمراه هستند و بیشتر با مشکلات معده دست و پنجه نرم می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم جاماسب گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم جاماسب چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم جاماسب

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم جاماسب

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

روز پرخیر و برکت و مبارک

فریبا، زیبا و دوست داشتنی

نهر و رودخانه

منسوب به آرمین

منسوب به مهر، محبت، دوستی، مهربانی، خورشید، نام هفتمین ماه از سال شمسی، نام سازی قدیمی

ستوده، از نام‌ها و صفات پروردگار

نام پدر حضرت موسي(ع) به روایت تورات، نام پدر حضرت مريم به روایت قرآن، آل عمران نام سوره ای در قرآن کریم

روشن، آشکار کننده، از نام‌های پروردگار

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید