جابر

شکسته بند، جبار، از نام ها و صفات پروردگار

جنسیت اسم جابر

پسر

جابر به انگلیسی

jaber

تعداد جابر ها در ایران

96,513

تلفظ جابر به فارسی

جابر

ریشه اسم جابر

عربی

تلفظ جابر به انگلیسی

/jāber/

رنگ اسم جابر

سبز

ابجد اسم جابر

206

ابجد وسیط اسم جابر

14

ابجد صغیر اسم جابر

8

درباره نام جابر

جابر یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم جابر پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم جابر که در انگلیسی به صورت jaber نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 96,513 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم جابر

فردی بسیار وقت شناس هستید . نامی که رنگش سبز است متعلق به شخصی می باشد که از نظر نظم فردی و نظم کاری در رده ی بسیار بالایی قرار دارد. سعی ذاتی شما در رسیدگی به امور مختلف در زمان مقتضی می باشد و هیچگاه رسیدگی سریع امور را از دست نمیدهید. شرکت کارخانه یا هر اموری که در آن حضور داشته باشید متکی به زمان شناسی و وقت شناسی بسیار دقیق شما خواهند بود. شخصیت آرام و دقیق رنگ سبز سبب شده است که اطرافیانتان اعتمادی وافر به شما داشته باشند و برای حل مشکلاتشان همواره در پی شما باشند. این را به یاد داشته باشید که شما توانایی های وصف ناپذیری دارید ، پس بر توانایی های خود بیفزایید و آنها را پر و بال دهید که موفقیت شما تضمینیست.

اسم جابر و معنی اسم جابر

ریشه اسم جابر

همانطور که گفتیم ریشه اسم جابر عربی می باشد و تلفظ جابر در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " جابر " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /jāber/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم جابر بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم جابر در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم جابر در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم جابر در فرهنگ فارسی عمید :
گردنکش؛ ستمکار. [قدیمی] کسی که عضو شکسته را جا می‌اندازد و معالجه می‌کند؛ شکسته‌بند. [قدیمی] جبران‌کننده.

معنی اسم جابر در فرهنگ فارسی معین :
سم تگر، ستمکار.

معنی اسم جابر در لغت‌نامه دهخدا :
شکسته بند، ستمگر، ستمکار.

تسکین دهنده، آرامش بخش، تسلی دهنده، از نام‌های پروردگار، نام شیمیدانی معروف و شاگرد امام جعفر صادق (ع)

معنی اسم جابر در ثبت احوال

۱- شكسته بند؛ ۲- ستمگر، ستمكار، جبار؛ ۳-(در لاتین) Jeber یا jabir ؛ ۴- (اَعلام) ۱) نام ابن حيان ازدي كوفي شیمیدان مسلمان ساکن کوفه معروف به جابر ابن حيان [قرن۲ هجری]؛ ۲) جابر انصاري ابن سفيان، معروف به جابر ابن انصاري، صحابی پیامبر اسلام (ص)، ساکن مدینه، که حدیثهایی از او نقل شده است.
[قرن اول هجری].

حروف ابجد و طالع بینی نام جابر

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم جابر عدد " 206 " و ابجد وسیط " 14 " ، ابجد صغیر " 8 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
صفات ظاهری افرادی که ابتدای نامشان با حرف “ج” آغاز می‌شود، به دو دسته تقسیم می‌شوند. آنها یا پوستی سفید و قوام بدنی قدرتمند دارند، یا چهره‌ای سبزه دارند. این افراد معمولاً مهربان هستند، اما همواره گیج و پریشان و گمراه هستند و بیشتر با مشکلات معده دست و پنجه نرم می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم جابر گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم جابر چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم جابر

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم جابر

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

گوشه ای در دستگاه های ماهور، نوا و راست پنجگاه، رب النوع مورد پرستش مردم کشور آشور

شادی، سرور

ترکیب دو اسم محمد و آریا (ستوده و نجیب)

نام زیباترین زن آسیا در زمان کورش

درخت خرما، نام همسر یهودا (چهارمین پسر حضرت یعقوب (ع))

آنچه خداوند خواهد، هنگام تعجب و تحسین برای دفع چشم بد گفته می شود، چشمِ بد دور

مربوط به ایران، ایرانی، منتسب به ایران زمین

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید