ثنا

ستایش، دعا، شكر، سپاس

جنسیت اسم ثنا

دختر

ثنا به انگلیسی

sana

تعداد ثنا ها در ایران

153,798

تلفظ ثنا به فارسی

ثَنا

ریشه اسم ثنا

عربی

تلفظ ثنا به انگلیسی

/sanā/

رنگ اسم ثنا

صورتی

ابجد اسم ثنا

551

ابجد وسیط اسم ثنا

11

ابجد صغیر اسم ثنا

11

درباره نام ثنا

ثنا یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم ثنا دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم ثنا که در انگلیسی به صورت sana نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 153,798 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم ثنا

از نظر قوای بدی شگفت انگیز هستی که آن هم نشأت گرفته از اراده بالای شماست. نیروی اراده ی شما سبب شده است که رویاهایی که دارید را به راحتی بدست آورید. با چنین خصوصیاتی شما یک مدیر واقعی هستید و میتوانید مسئولیت های مختلفی را به عهده گرفته و با یاری به دیگران آن ها را نیز در مسیر درست قرار دهید. از دیدگاه عاطفی قدرت بالایی دارید ، به عمق روابط عاطفی می روید، در حالی که در سمت مقابل با هر کسی نیز صمیمی نمی شوید.

اسم ثنا و معنی اسم ثنا

ریشه اسم ثنا

همانطور که گفتیم ریشه اسم ثنا عربی می باشد و تلفظ ثنا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " ثَنا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /sanā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم ثنا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم ثنا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم ثنا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم ثنا در فرهنگ فارسی عمید :
مدح، ستایش، دعا، درود، [قدیمی] سپاس.

معنی اسم ثنا در فرهنگ معین :
آفرین، تحسین، مدح، ستایش، سپاس، شکر، دعا.

معنی اسم ثنا در فرهنگ فارسی :
آفرین، تمجید، تعریف، تحسین، مدح، مدیحه، ستایش، شکر، سپاس، درود، تحیت، دعا، ذکر جمیل، ذکرحسن، جمع: اثنیه.

معنی اسم ثنا در ثبت احوال

۱- ستايش، مدح؛ ۲- دعا؛ ۳- درود و تحيت؛ ۴-حمد، شكر، سپاس.

حروف ابجد و طالع بینی نام ثنا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم ثنا عدد " 551 " و ابجد وسیط " 11 " ، ابجد صغیر " 11 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ث” آغاز می‌شود، به خوش اخلاق بودن و داشتن اراده قوی و قاطع شهرت دارند. آن‌ها در هر کاری پایدار و قدرتمند هستند و در زندگی هیچ‌وقت به کمک دیگران نیاز ندارند. یکی از ویژگی‌های ظاهری آن‌ها پهن بودن پیشانی است.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم ثنا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

افراد مشهور هم نام

نظرتون درباره اسم ثنا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم ثنا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم ثنا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

سفید، معطر و لطیف مانند سمن

پادشاه بزرگ و والامقام، پادشاه عادل، نام پادشاه سوم از سلسله کیان

روشن مانند روز، کسی که دارای فکر باز و اندیشه روشن است

نام یکی از صورت‌های فلکی ،نام نوعی پرنده

شمشیر، ساحل دریا، ساحل رود

ترکیب دو اسم محمد و وحید (ستوده و یکتا)

آرزو، خواسته

نام پیامبر ایرانی در زمان گشتاسپ پادشاه کیانی

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید