ثناءالله

ستایش خدا

جنسیت اسم ثناءالله

پسر

ثناءالله به انگلیسی

sanaollah

تعداد ثناءالله ها در ایران

2,064

تلفظ ثناءالله به فارسی

ثَناءالله

ریشه اسم ثناءالله

عربی

تلفظ ثناءالله به انگلیسی

/sanā’ollāh/

رنگ اسم ثناءالله

آبی

ابجد اسم ثناءالله

617

ابجد وسیط اسم ثناءالله

29

ابجد صغیر اسم ثناءالله

23

درباره نام ثناءالله

ثناءالله یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم ثناءالله پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم ثناءالله که در انگلیسی به صورت sanaollah نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 2,064 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم ثناءالله

فردی بسیار شگفت انگیز برای ایجاد یک زندگی مشترک می باشید. دیدی که شما به زندگی و توانایی های خود دارید به گونه ای است که میتوانید به بهترین شکل ممکن سختی های آن را پیشت سر گذاشته و در مسیر رسیدن به موفقیت های بالاتر قدم بردارید. همین رویکرد و اعتقاد سبب شده است که فرقی کاملا بی تعارف باشید . قدرت بالای شما در تحلیل مسائل مختلف سبب میشود که افراد بسیاری به سمت شما جذب شوند و از کمک های شما برای قرار گرفتن در مسیر صحیح بهره ببرند. آبی رنگ آسمان بی انتها می باشد که سبب بی انتها شدن تلاش و اعتقاد شما برای دسترسی به موفقیت ها شده است.

اسم ثناءالله و معنی اسم ثناءالله

ریشه اسم ثناءالله

همانطور که گفتیم ریشه اسم ثناءالله عربی می باشد و تلفظ ثناءالله در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " ثَناءالله " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /sanā’ollāh/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم ثناءالله بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم ثناءالله در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم ثناءالله در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

ثنا و ستایش خداوند

معنی اسم ثناءالله در ثبت احوال

ثناي خدا.

حروف ابجد و طالع بینی نام ثناءالله

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم ثناءالله عدد " 617 " و ابجد وسیط " 29 " ، ابجد صغیر " 23 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ث” آغاز می‌شود، به خوش اخلاق بودن و داشتن اراده قوی و قاطع شهرت دارند. آن‌ها در هر کاری پایدار و قدرتمند هستند و در زندگی هیچ‌وقت به کمک دیگران نیاز ندارند. یکی از ویژگی‌های ظاهری آن‌ها پهن بودن پیشانی است.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم ثناءالله گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم ثناءالله چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم ثناءالله

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم ثناءالله

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

شاپور، پسر شاه، شاهزاده

ترکیب دو اسم محمد و رشید (ستوده و شجاع)

ترکیب دو اسم فاطمه و سارا (رانده شده از آتش و خالص)

مژه، مژگان

شبيه به نيل

آورنده آیین مزدکی در زمان پادشاهی قباد که به دستور انوشیروان او و پیروانش را کشتند

یاری، کمک

بزرگی و بخشندگی خداوند

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید