ثمین

گران‌بها، قیمتی، گران

جنسیت اسم ثمین

دختر

ثمین به انگلیسی

samin

تعداد ثمین ها در ایران

76,845

تلفظ ثمین به فارسی

ثَمين

ریشه اسم ثمین

عربی

تلفظ ثمین به انگلیسی

/samin/

رنگ اسم ثمین

آبی

ابجد اسم ثمین

600

ابجد وسیط اسم ثمین

24

ابجد صغیر اسم ثمین

15

درباره نام ثمین

ثمین یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم ثمین را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم ثمین، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 76,845 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم ثمین

فردی بسیار شگفت انگیز برای ایجاد یک زندگی مشترک می باشید. دیدی که شما به زندگی و توانایی های خود دارید به گونه ای است که میتوانید به بهترین شکل ممکن سختی های آن را پیشت سر گذاشته و در مسیر رسیدن به موفقیت های بالاتر قدم بردارید. همین رویکرد و اعتقاد سبب شده است که فرقی کاملا بی تعارف باشید . قدرت بالای شما در تحلیل مسائل مختلف سبب میشود که افراد بسیاری به سمت شما جذب شوند و از کمک های شما برای قرار گرفتن در مسیر صحیح بهره ببرند. آبی رنگ آسمان بی انتها می باشد که سبب بی انتها شدن تلاش و اعتقاد شما برای دسترسی به موفقیت ها شده است.

اسم ثمین و معنی اسم ثمین

ریشه اسم ثمین

همانطور که گفتیم ریشه اسم ثمین عربی می باشد و تلفظ ثمین در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " ثَمين " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /samin/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم ثمین بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم ثمین در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم ثمین در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم ثمین در لغت‌نامه دهخدا:
گران، گران‌بها، پرقیمت، بیش بها، پربها، بهاور، بهائی، قیمتی، گران قیمت.

تا هر دو تهنیت را در پیش او بریم
صافی تر و شریف تر از لؤلؤ ثمین
فرخی


معنی اسم ثمین در فرهنگ فارسی عمید:
گران‌بها، پربها، پرقیمت، قیمتی.

چرب و شیرین و شرابات ثمین
دادش و بس جامهٴ ابریشمین
مولوی


معنی اسم ثمین در فرهنگ فارسی :
گرانبها، پربها، پرقیمت، قیمتی

معنی اسم ثمین در ثبت احوال

گران‌بها، قيمتي، گران.

حروف ابجد و طالع بینی نام ثمین

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم ثمین عدد " 600 " و ابجد وسیط " 24 " ، ابجد صغیر " 15 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ث” آغاز می‌شود، به خوش اخلاق بودن و داشتن اراده قوی و قاطع شهرت دارند. آن‌ها در هر کاری پایدار و قدرتمند هستند و در زندگی هیچ‌وقت به کمک دیگران نیاز ندارند. یکی از ویژگی‌های ظاهری آن‌ها پهن بودن پیشانی است.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم ثمین گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم ثمین چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم ثمین

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم ثمین

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

زیبایی‌ها و قشنگی‌ها، (به مجاز) دختری که زیباست و ناز دارد

ترکیب دو اسم محمد و مصطفی (ستوده و برگزیده)

ترکیب دو اسم امیر و حمزه (پادشاه و شیر بیشه)

کُهرمان، پهلوان

سپاس و شكرگزاري

پدر مهربان، نام یکی از پیامبران الهی، نام چهاردهمین سوره قرآن مجید

دارای درخشیدن و تلألؤ، روشن و تابان

داراي ناز و غمزه و كرشمه‌ي خوب، خوش و موزون

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید