ثمینا

منسوب به ثمین، گران‌بها

جنسیت اسم ثمینا

دختر

ثمینا به انگلیسی

samina

تعداد ثمینا ها در ایران

4,182

تلفظ ثمینا به فارسی

ثَمينا

ریشه اسم ثمینا

فارسی , عربی

تلفظ ثمینا به انگلیسی

/saminā/

رنگ اسم ثمینا

نیلی

ابجد اسم ثمینا

601

ابجد وسیط اسم ثمینا

25

ابجد صغیر اسم ثمینا

16

درباره نام ثمینا

ثمینا یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم ثمینا دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم ثمینا که در انگلیسی به صورت samina نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی , عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 4,182 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم ثمینا

آرامش در تمامی جنبه های زندگی افرادی که رنگ نام آنها نیلی است نمایان می باشد. هوش بالا و دارا بودن حس ششم قدرتمند سبب شده است که علاقه ی بسیاری به کمک کردن افراد دیگر داشته باشید . توانایی حل مسئله و همینطور آرامش در انجام آنها سبب شده است که موفقیت های بسیاری را کسب کنید. رنگ نیلی در دنیای عرفان مختص عارفانی می باشد که در جهت ایجاد شادی در بین مردم گام برمیدارند و در اصطلاح بین مردم شخصیتی دوست داشتنی دارند.

اسم ثمینا و معنی اسم ثمینا

ریشه اسم ثمینا

همانطور که گفتیم ریشه اسم ثمینا فارسی , عربی می باشد و تلفظ ثمینا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " ثَمينا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /saminā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم ثمینا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم ثمینا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم ثمینا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

منسوب به ثمین.
ثمین: گران بها، قیمتی، گران.

معنی اسم ثمینا در ثبت احوال

(عربی ـ فارسي) (ثمين + الف نسبت) منسوب به ثمين، ثمين.

حروف ابجد و طالع بینی نام ثمینا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم ثمینا عدد " 601 " و ابجد وسیط " 25 " ، ابجد صغیر " 16 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ث” آغاز می‌شود، به خوش اخلاق بودن و داشتن اراده قوی و قاطع شهرت دارند. آن‌ها در هر کاری پایدار و قدرتمند هستند و در زندگی هیچ‌وقت به کمک دیگران نیاز ندارند. یکی از ویژگی‌های ظاهری آن‌ها پهن بودن پیشانی است.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم ثمینا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم ثمینا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم ثمینا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم ثمینا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

با ادب، با فرهنگ، زیرک، سخن شناس

دختر خورشید، زاییده خورشید، آفريده‌ی درخشان، دختر زیبارو

آسمان

نام چشمه ای در نزدیکی کعبه

خوش نام آریایی

جاويدان، شادی، خوشحالی

آن‌که چهره‌اش مثل نیاکان است، (به مجاز) اصيل

لبخند، درخشیدن

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید