ثمن

بها، ارزش، قیمت

جنسیت اسم ثمن

دختر

ثمن به انگلیسی

saman

تعداد ثمن ها در ایران

888

تلفظ ثمن به فارسی

ثَمَن

ریشه اسم ثمن

عربی

تلفظ ثمن به انگلیسی

/saman/

رنگ اسم ثمن

نارنجی

ابجد اسم ثمن

590

ابجد وسیط اسم ثمن

14

ابجد صغیر اسم ثمن

14

درباره نام ثمن

ثمن یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم ثمن دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم ثمن که در انگلیسی به صورت saman نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 888 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم ثمن

شما در لحظه زندگی می کنید. زندگی خود را تلف نمیکنید و در کنار بهره بردن از توانایی های ناب خود در صدد خوشحال کردن دیگران نیز هستید . بسیاری به دلیل این خلق و خوی شما عاشق در کنار شما بودن هستند. عاشق این هستند که صحبت های جذاب شما را در مورد خود بشنوند و از این رو همواره شما را به عنوان فردی قابل اعتماد و خودمانی می شناسند.

اسم ثمن و معنی اسم ثمن

ریشه اسم ثمن

همانطور که گفتیم ریشه اسم ثمن عربی می باشد و تلفظ ثمن در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " ثَمَن " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /saman/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم ثمن بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم ثمن در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم ثمن در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم ثمن در لغت نامه دهخدا:
بها، ارز، نرخ، اخش، قیمت

معنی اسم ثمن در فرهنگ معین:
بها، نرخ

معنی اسم ثمن در فرهنگ فارسی عمید:
قیمت چیزی، بها

معنی اسم ثمن در ثبت احوال

بها، قيمت.

حروف ابجد و طالع بینی نام ثمن

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم ثمن عدد " 590 " و ابجد وسیط " 14 " ، ابجد صغیر " 14 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ث” آغاز می‌شود، به خوش اخلاق بودن و داشتن اراده قوی و قاطع شهرت دارند. آن‌ها در هر کاری پایدار و قدرتمند هستند و در زندگی هیچ‌وقت به کمک دیگران نیاز ندارند. یکی از ویژگی‌های ظاهری آن‌ها پهن بودن پیشانی است.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم ثمن گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم ثمن چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم ثمن

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم ثمن

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

نام نوعی گل سرخ رنگ

مشهور، سرشناس، عمل خیر، (در تصوف) خداوند، (به مجاز) مهم، اصلی، مقرب، نزدیک

منسوب به فخر، نازیدن، سرافرازی و غرور

وعده داده شده

خداوند خدای من است، الیاس، نام یکی از پیامبران بنی‌اسرائیل و نام امیرالمؤمنین علی ابن ابیطالب (ع)

نوعی ساز بادی چوبی از خانواده نی

صبور، بردبار، شکیبا، از نام‌ها و صفات خداوند

نيك انديش

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید