ثمر

میوه، بار، نتیجه و حاصل

جنسیت اسم ثمر

دختر

ثمر به انگلیسی

samar

تعداد ثمر ها در ایران

4,588

تلفظ ثمر به فارسی

ثَمر

ریشه اسم ثمر

عربی

تلفظ ثمر به انگلیسی

/samar/

رنگ اسم ثمر

نیلی

ابجد اسم ثمر

740

ابجد وسیط اسم ثمر

20

ابجد صغیر اسم ثمر

11

درباره نام ثمر

ثمر یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم ثمر را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم ثمر، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 4,588 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم ثمر

آرامش در تمامی جنبه های زندگی افرادی که رنگ نام آنها نیلی است نمایان می باشد. هوش بالا و دارا بودن حس ششم قدرتمند سبب شده است که علاقه ی بسیاری به کمک کردن افراد دیگر داشته باشید . توانایی حل مسئله و همینطور آرامش در انجام آنها سبب شده است که موفقیت های بسیاری را کسب کنید. رنگ نیلی در دنیای عرفان مختص عارفانی می باشد که در جهت ایجاد شادی در بین مردم گام برمیدارند و در اصطلاح بین مردم شخصیتی دوست داشتنی دارند.

اسم ثمر و معنی اسم ثمر

ریشه اسم ثمر

همانطور که گفتیم ریشه اسم ثمر عربی می باشد و تلفظ ثمر در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " ثَمر " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /samar/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم ثمر بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم ثمر در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم ثمر در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم ثمر در فرهنگ فارسی عمید:
بار درخت، میوه، بر.

معنی اسم ثمر در فرهنگ معین:
میوه، بار، حاصل، نتیجه.

معنی اسم ثمر در لغت‌نامه دهخدا:
آنچه بحاصل آرد نبات و شجر از خوشه و میوه و مانند آن، بر، بار، میوه، فاکهه، حاصل، تیجه، نفع، سود، فایده.

معنی اسم ثمر در فرهنگ فارسی:
میوه، بار، بر، واحد آن ثمره، حاصل، نتیجه، سود، فایده.

معنی اسم ثمر در ثبت احوال

1- ميوه؛ 2- (به مجاز) نتيجه و حاصل.

حروف ابجد و طالع بینی نام ثمر

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم ثمر عدد " 740 " و ابجد وسیط " 20 " ، ابجد صغیر " 11 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ث” آغاز می‌شود، به خوش اخلاق بودن و داشتن اراده قوی و قاطع شهرت دارند. آن‌ها در هر کاری پایدار و قدرتمند هستند و در زندگی هیچ‌وقت به کمک دیگران نیاز ندارند. یکی از ویژگی‌های ظاهری آن‌ها پهن بودن پیشانی است.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم ثمر گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم ثمر چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم ثمر

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم ثمر

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

بانوی زیباروی، دختر نیکو

منسوب به صوفی، نوایی در موسیقی

راحت و آرام

زن گندم‌گون، نخستین زنی که خدا آفرید، همسر حضرت آدم (ع)، نام یکی از صورت‌های فلکی

مؤنث محسن، آراسته و زيبا، بانوی نيكوكار

دختر سنگین، دختر بزرگتر و مهمتر

همچون آتش سرزنده و روشن

مانند بهار، (مجاز) زیبا و باطراوت

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید