ثمره

میوه، (به مجاز) نتيجه و حاصل

جنسیت اسم ثمره

دختر

ثمره به انگلیسی

samareh

تعداد ثمره ها در ایران

2,040

تلفظ ثمره به فارسی

ثَمره

ریشه اسم ثمره

عربی

تلفظ ثمره به انگلیسی

/samare/

رنگ اسم ثمره

آبی

ابجد اسم ثمره

745

ابجد وسیط اسم ثمره

25

ابجد صغیر اسم ثمره

16

درباره نام ثمره

ثمره یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم ثمره دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم ثمره که در انگلیسی به صورت samareh نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 2,040 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم ثمره

فردی بسیار شگفت انگیز برای ایجاد یک زندگی مشترک می باشید. دیدی که شما به زندگی و توانایی های خود دارید به گونه ای است که میتوانید به بهترین شکل ممکن سختی های آن را پیشت سر گذاشته و در مسیر رسیدن به موفقیت های بالاتر قدم بردارید. همین رویکرد و اعتقاد سبب شده است که فرقی کاملا بی تعارف باشید . قدرت بالای شما در تحلیل مسائل مختلف سبب میشود که افراد بسیاری به سمت شما جذب شوند و از کمک های شما برای قرار گرفتن در مسیر صحیح بهره ببرند. آبی رنگ آسمان بی انتها می باشد که سبب بی انتها شدن تلاش و اعتقاد شما برای دسترسی به موفقیت ها شده است.

اسم ثمره و معنی اسم ثمره

ریشه اسم ثمره

همانطور که گفتیم ریشه اسم ثمره عربی می باشد و تلفظ ثمره در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " ثَمره " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /samare/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم ثمره بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم ثمره در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم ثمره در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم ثمره در فرهنگ فارسی عمید:
۱. = ثمر
۲. [مجاز] نتیجه.
۳. حاصل.

معنی اسم ثمره در فرهنگ فارسی معین:
۱. یک دانه میوه ۲. نتیجه،حاصل ۳. نسل ، فرزند

معنی اسم ثمره در لغت نامه دهخدا:
میوه. حاصل. بار.

معنی اسم ثمره در ثبت احوال

۱- ميوه؛ ۲- (به مجاز) نتيجه و حاصل.

حروف ابجد و طالع بینی نام ثمره

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم ثمره عدد " 745 " و ابجد وسیط " 25 " ، ابجد صغیر " 16 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ث” آغاز می‌شود، به خوش اخلاق بودن و داشتن اراده قوی و قاطع شهرت دارند. آن‌ها در هر کاری پایدار و قدرتمند هستند و در زندگی هیچ‌وقت به کمک دیگران نیاز ندارند. یکی از ویژگی‌های ظاهری آن‌ها پهن بودن پیشانی است.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم ثمره گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم ثمره چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم ثمره

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم ثمره

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ترکیب دو اسم محمد و شایان (ستوده و سزاوار)

نام برادر داريوش و پسر ويشتاسپ، افزایش یابنده، افزوده

مرغابی ماه گونه، (به مجاز) زیبارو

مهتاب، نور ماه، پرتو ماه

نام سی و ششمین سوره قرآن مجید، از اسامی حضرت رسول (ص)

ترکیب دو اسم ماه و نسا (زیبا و زنان)

بنده‌ی خدا

میوه، بار، نتیجه و حاصل

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید