ثریا

چهل‌چراغ، پروین (یکی از صورت های فلکی)

جنسیت اسم ثریا

دختر

ثریا به انگلیسی

sorayya

تعداد ثریا ها در ایران

477,195

تلفظ ثریا به فارسی

ثريّا

ریشه اسم ثریا

عربی

تلفظ ثریا به انگلیسی

/sorayyā/

رنگ اسم ثریا

نیلی

ابجد اسم ثریا

711

ابجد وسیط اسم ثریا

27

ابجد صغیر اسم ثریا

9

درباره نام ثریا

ثریا یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم ثریا دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم ثریا که در انگلیسی به صورت sorayya نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 477,195 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم ثریا

آرامش در تمامی جنبه های زندگی افرادی که رنگ نام آنها نیلی است نمایان می باشد. هوش بالا و دارا بودن حس ششم قدرتمند سبب شده است که علاقه ی بسیاری به کمک کردن افراد دیگر داشته باشید . توانایی حل مسئله و همینطور آرامش در انجام آنها سبب شده است که موفقیت های بسیاری را کسب کنید. رنگ نیلی در دنیای عرفان مختص عارفانی می باشد که در جهت ایجاد شادی در بین مردم گام برمیدارند و در اصطلاح بین مردم شخصیتی دوست داشتنی دارند.

اسم ثریا و معنی اسم ثریا

ریشه اسم ثریا

همانطور که گفتیم ریشه اسم ثریا عربی می باشد و تلفظ ثریا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " ثريّا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /sorayyā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم ثریا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم ثریا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم ثریا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی ثریا در فرهنگ فارسی :
چهل‌چراغ، چلچراغ، پروین ثریا، منزلی از منازل قمر.

معنی ثریا در فرهنگ معین :
چلچراغ، پروین، یکی از صورت‌های فلکی.

معنی ثریا در فرهنگ فارسی عمید :
(نجوم ) پروین، [قدیمی] چراغ چندشاخه‌ای که از سقف اتاق آویزان می‌کنند، چهل‌چراغ، چلچراغ.

معنی اسم ثریا در ثبت احوال

پروين.

حروف ابجد و طالع بینی نام ثریا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم ثریا عدد " 711 " و ابجد وسیط " 27 " ، ابجد صغیر " 9 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ث” آغاز می‌شود، به خوش اخلاق بودن و داشتن اراده قوی و قاطع شهرت دارند. آن‌ها در هر کاری پایدار و قدرتمند هستند و در زندگی هیچ‌وقت به کمک دیگران نیاز ندارند. یکی از ویژگی‌های ظاهری آن‌ها پهن بودن پیشانی است.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم ثریا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

افراد مشهور هم نام

نظرتون درباره اسم ثریا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم ثریا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم ثریا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

دوست، معشوق، انسان کامل

تازه، جدید

ترکیب دو اسم محمد و افضل (ستوده و برترین)

محور آیین و کشش

پرحوصله و صبور

بانوی با وقار، متین، موقر، خوش نظر، خو

ترکیب دو اسم محمد و مسعود (ستوده و نیک‌بخت)

بیم دهنده، از القاب پیامبر اسلام(ص) برگرفته از قرآن كريم

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید

دیدگاه کاربران