ثامر

مثمر، ميوه دهنده، ميوه دار

جنسیت اسم ثامر

پسر

ثامر به انگلیسی

samer

تعداد ثامر ها در ایران

1,976

تلفظ ثامر به فارسی

ثامر

ریشه اسم ثامر

عربی

تلفظ ثامر به انگلیسی

/sāmer/

رنگ اسم ثامر

بنفش

ابجد اسم ثامر

741

ابجد وسیط اسم ثامر

21

ابجد صغیر اسم ثامر

12

درباره نام ثامر

ثامر یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم ثامر پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم ثامر که در انگلیسی به صورت samer نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 1,976 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم ثامر

فیلسوفان بزرگ تاریخ نامهایی به رنگ بنفش دارند ! این مورد به گونه ای اثبات شده است که بنفش رنگی اسرار امیز بخصوص در عمل و نجوم می باشد . شما فردی علاقه مند به فلسفه ، علم ماور الطبیعه و نجوم هستید و به شدت در پی جستجوی چیزهای عجیبی هستید که هر کسی توانایی تفکر در مورد آنها را ندارد. چنین توانایی هایی سبب میشود که دور از دیگران باشید و تنهایی را به همراهی با افرادی با خلق و خوی متفاوت با خود ترجیح دهید.

اسم ثامر و معنی اسم ثامر

ریشه اسم ثامر

همانطور که گفتیم ریشه اسم ثامر عربی می باشد و تلفظ ثامر در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " ثامر " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /sāmer/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم ثامر بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم ثامر در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم ثامر در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم ثامر در فرهنگ فارسی عمید:
میوه‌دهنده.

معنی اسم ثامر در فرهنگ فارسی:
نامی از نامهای مردان عرب از جمله پدر عبد الله رئیس ترسایان معاصر ذونواس صاحب الاخدود

معنی اسم ثامر در ثبت احوال

مثمر، ميوه دهنده، ميوه دار.

حروف ابجد و طالع بینی نام ثامر

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم ثامر عدد " 741 " و ابجد وسیط " 21 " ، ابجد صغیر " 12 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ث” آغاز می‌شود، به خوش اخلاق بودن و داشتن اراده قوی و قاطع شهرت دارند. آن‌ها در هر کاری پایدار و قدرتمند هستند و در زندگی هیچ‌وقت به کمک دیگران نیاز ندارند. یکی از ویژگی‌های ظاهری آن‌ها پهن بودن پیشانی است.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم ثامر گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم ثامر چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم ثامر

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم ثامر

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

باتقوا، پرهیزگار، پارسا

ترکیب دو اسم امیر و علی (پادشاه و بلندقدر)

جاویدان آفریده شده

ترکیب دو اسم محمد و عارف (ستوده و دانا)

گل سرخ، گل رز

بزرگ جوانمرد

آرشام، نیرومند، قوی هیکل، پسر آريامنه و پدر ويشتاسپ از خاندان هخامنشي

افراشته، مرتفع، بلند، (به مجاز) با اهميت، ارزشمند، عالی، از نام های پروردگار

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید