تیوان

توانا، توانمند

جنسیت اسم تیوان

پسر

تیوان به انگلیسی

tivan

تعداد تیوان ها در ایران

414

تلفظ تیوان به فارسی

تيوان

ریشه اسم تیوان

فارسی

تلفظ تیوان به انگلیسی

/tivān/

رنگ اسم تیوان

نیلی

ابجد اسم تیوان

467

ابجد وسیط اسم تیوان

23

ابجد صغیر اسم تیوان

17

درباره نام تیوان

تیوان یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم تیوان پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم تیوان که در انگلیسی به صورت tivan نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 414 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم تیوان

آرامش در تمامی جنبه های زندگی افرادی که رنگ نام آنها نیلی است نمایان می باشد. هوش بالا و دارا بودن حس ششم قدرتمند سبب شده است که علاقه ی بسیاری به کمک کردن افراد دیگر داشته باشید . توانایی حل مسئله و همینطور آرامش در انجام آنها سبب شده است که موفقیت های بسیاری را کسب کنید. رنگ نیلی در دنیای عرفان مختص عارفانی می باشد که در جهت ایجاد شادی در بین مردم گام برمیدارند و در اصطلاح بین مردم شخصیتی دوست داشتنی دارند.

اسم تیوان و معنی اسم تیوان

ریشه اسم تیوان

همانطور که گفتیم ریشه اسم تیوان فارسی می باشد و تلفظ تیوان در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " تيوان " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /tivān/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم تیوان بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم تیوان در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم تیوان در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم تیوان در واژه نامه آزاد:
توانا و توانمند

معنی اسم تیوان در ثبت احوال

(تيو = طاقت و توانايي + ان (نسبت)) به معني توانا.

حروف ابجد و طالع بینی نام تیوان

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم تیوان عدد " 467 " و ابجد وسیط " 23 " ، ابجد صغیر " 17 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد زیبا و خوش رفتار هستند. آنها همیشه تلاش می کنند تا در تمام اعمال خود عادلانه باشند و از انجام هر گونه گناه پشیمان می شوند و توبه می کنند. آنها از دیدن رنج و درد دیگران ناراحت می شوند و سریع به عنوان دوست و همکار به آنها دلجویی می کنند. آنها می خواهند همه اطرافیان خود را راضی و خوشحال ببینند و نمی خواهند کسی از آنها برنجد.علاوه بر این، آنها افراد کم خوابی هستند و عموما تمایل دارند تا تنهایی در فضای خلوت و آرامش بگذرانند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم تیوان گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم تیوان چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم تیوان

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم تیوان

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

بی آلایش، پاک، به دور از آلودگی و ناپاکی، سیاره زهره که مظهر زیبایی و عشق است.

روسری، چارقد، مانند سرو

صبح، بامداد

نام دختر امام موسی کاظم (ع)، لقب حضرت مریم (س)، بانوی بلندمرتبه و پاکدامن

میل شدید به خوردن انواع خوردنی

مشهور، سرشناس، عمل خیر، (در تصوف) خداوند، (به مجاز) مهم، اصلی، مقرب، نزدیک

فریادرس، از نامهای خداوند

ترکیب دو اسم محمد و منان (ستوده و بخشنده)

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید