تیمور

آهن، فولاد، نام مؤسس سلسه ی تیموریان یا گورکانیان

جنسیت اسم تیمور

پسر

تیمور به انگلیسی

teymur

تعداد تیمور ها در ایران

96,258

تلفظ تیمور به فارسی

تِيمور

ریشه اسم تیمور

ترکی , مغولی

تلفظ تیمور به انگلیسی

/teymur/

رنگ اسم تیمور

سبز

ابجد اسم تیمور

656

ابجد وسیط اسم تیمور

32

ابجد صغیر اسم تیمور

17

درباره نام تیمور

تیمور یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم تیمور پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم تیمور که در انگلیسی به صورت teymur نوشته میشود و به دلیل ریشه ترکی , مغولی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 96,258 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم تیمور

فردی بسیار وقت شناس هستید . نامی که رنگش سبز است متعلق به شخصی می باشد که از نظر نظم فردی و نظم کاری در رده ی بسیار بالایی قرار دارد. سعی ذاتی شما در رسیدگی به امور مختلف در زمان مقتضی می باشد و هیچگاه رسیدگی سریع امور را از دست نمیدهید. شرکت کارخانه یا هر اموری که در آن حضور داشته باشید متکی به زمان شناسی و وقت شناسی بسیار دقیق شما خواهند بود. شخصیت آرام و دقیق رنگ سبز سبب شده است که اطرافیانتان اعتمادی وافر به شما داشته باشند و برای حل مشکلاتشان همواره در پی شما باشند. این را به یاد داشته باشید که شما توانایی های وصف ناپذیری دارید ، پس بر توانایی های خود بیفزایید و آنها را پر و بال دهید که موفقیت شما تضمینیست.

اسم تیمور و معنی اسم تیمور

ریشه اسم تیمور

همانطور که گفتیم ریشه اسم تیمور ترکی , مغولی می باشد و تلفظ تیمور در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " تِيمور " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /teymur/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم تیمور بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم تیمور در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم تیمور در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم تیمور در لغت نامه دهخدا:
سنگی که در شکم بعضی حیوانات تولید می گردد و آن را مانند فادزهر استعمال می کنند. این لفظ ترکی است به معنی فولاد است.

معنی اسم تیمور در فرهنگ فارسی:
جزیره ای در سوند واقع در اقیانوسیه در مشرق فلورس و کوپراه . این جزیره بین اندونزی ( بخش غربی : ۱۱۹۳۵ کیلو متر مربع و ۴٠٠٠٠٠ سکنه ) و پرتغال ( بخش شرقی : ۱۹٠٠٠ کیلو متر مربع و ۴۲۴۴٠٠ سکنه) تقسیم شده است این بخش در سال ۱۹۷۶ به اندونزی واگذار گردید .

معنی اسم تیمور در ثبت احوال

۱- آهن، فولاد؛ ۲- (اَعلام) نام مؤسس سلسه‌ي تيموريان يا گوركانيان، مشهور به امير تيمور گورکانی (گورکانی)، [۷۳۶-۸۰۷ قمری].

حروف ابجد و طالع بینی نام تیمور

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم تیمور عدد " 656 " و ابجد وسیط " 32 " ، ابجد صغیر " 17 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد زیبا و خوش رفتار هستند. آنها همیشه تلاش می کنند تا در تمام اعمال خود عادلانه باشند و از انجام هر گونه گناه پشیمان می شوند و توبه می کنند. آنها از دیدن رنج و درد دیگران ناراحت می شوند و سریع به عنوان دوست و همکار به آنها دلجویی می کنند. آنها می خواهند همه اطرافیان خود را راضی و خوشحال ببینند و نمی خواهند کسی از آنها برنجد.علاوه بر این، آنها افراد کم خوابی هستند و عموما تمایل دارند تا تنهایی در فضای خلوت و آرامش بگذرانند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم تیمور گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم تیمور چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم تیمور

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم تیمور

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

فردوس، بهشت، باغ

ترکیب دو اسم علی و نقی (بلندمرتبه و پاکیزه)

منسوب به نيل، رنگ آبی سير، لاجوردی

سخن، حرف مفید، قول

سرخ، گلگون، نام یکی از دختران خسرو پرویز شاه ساسانی ، پوران دخت

خبر خوش، مژده، وعده نیک

دوشیزه، بکر، لقب حضرت مريم مادر حضرت عيسي (ع) و حضرت فاطمه (س)

سخاوت، جوانمردی

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید