تیرداد

زاده شده در تير ماه

جنسیت اسم تیرداد

پسر

تیرداد به انگلیسی

tirdad

تعداد تیرداد ها در ایران

960

تلفظ تیرداد به فارسی

تيرداد

ریشه اسم تیرداد

فارسی

تلفظ تیرداد به انگلیسی

/tirdād/

رنگ اسم تیرداد

آبی

ابجد اسم تیرداد

619

ابجد وسیط اسم تیرداد

31

ابجد صغیر اسم تیرداد

16

درباره نام تیرداد

تیرداد یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم تیرداد پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم تیرداد که در انگلیسی به صورت tirdad نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 960 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم تیرداد

فردی بسیار شگفت انگیز برای ایجاد یک زندگی مشترک می باشید. دیدی که شما به زندگی و توانایی های خود دارید به گونه ای است که میتوانید به بهترین شکل ممکن سختی های آن را پیشت سر گذاشته و در مسیر رسیدن به موفقیت های بالاتر قدم بردارید. همین رویکرد و اعتقاد سبب شده است که فرقی کاملا بی تعارف باشید . قدرت بالای شما در تحلیل مسائل مختلف سبب میشود که افراد بسیاری به سمت شما جذب شوند و از کمک های شما برای قرار گرفتن در مسیر صحیح بهره ببرند. آبی رنگ آسمان بی انتها می باشد که سبب بی انتها شدن تلاش و اعتقاد شما برای دسترسی به موفقیت ها شده است.

اسم تیرداد و معنی اسم تیرداد

ریشه اسم تیرداد

همانطور که گفتیم ریشه اسم تیرداد فارسی می باشد و تلفظ تیرداد در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " تيرداد " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /tirdād/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم تیرداد بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم تیرداد در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم تیرداد در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم تیرداد در لغت نامه دهخدا:
اشک دوم، پادشاه اشکانی، وی پس از اشک اول به تخت نشست و با سلوکوس کالی نیکوس جنگید و او را مغلوب کرد، بیست و یکمین پادشاه از سلسله اشکانیان ارمنستان، سی امین پادشاه از سلسله اشکانیان ارمنستان

معنی اسم تیرداد در ثبت احوال

۱- زاده شده در تیرماه؛ ۲- (اَعلام) نام سه تن از شاهان اشکانی.
۱) تيرداد اول: [حدود ۲۴۸-۲۱۱ پيش از ميلاد] که به تحکيم قدرت دولت جوان اشكانی پرداخت و در برابر تهاجم سلوکيان مقاومت کرد.
۲) تيرداد دوم: [حدود ۳۲ پيش از ميلاد] جانشين فرهاد چهارم، که با بازگشت او، به سوريه گريخت و به امپراتور روم پناهنده شد.
۳) تيرداد سوم: [۳۶ ميلادی] دست نشانده‌ي امپراتور روم، که با حملهی اردوان سوم به سوريه گريخت.

حروف ابجد و طالع بینی نام تیرداد

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم تیرداد عدد " 619 " و ابجد وسیط " 31 " ، ابجد صغیر " 16 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد زیبا و خوش رفتار هستند. آنها همیشه تلاش می کنند تا در تمام اعمال خود عادلانه باشند و از انجام هر گونه گناه پشیمان می شوند و توبه می کنند. آنها از دیدن رنج و درد دیگران ناراحت می شوند و سریع به عنوان دوست و همکار به آنها دلجویی می کنند. آنها می خواهند همه اطرافیان خود را راضی و خوشحال ببینند و نمی خواهند کسی از آنها برنجد.علاوه بر این، آنها افراد کم خوابی هستند و عموما تمایل دارند تا تنهایی در فضای خلوت و آرامش بگذرانند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم تیرداد گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم تیرداد چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم تیرداد

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم تیرداد

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ترکیب دو اسم امیر و سینا (پادشاه و سوراخ کننده)

آسمان

مشهور به مهربانی و دارندگی محبت، (به مجاز) مهربان و با محبت

گل همیشه بهار

آب شیرین و صاف، آب گوارا

آرزو، امید، توقع

نیکو روی، زیبا، دارای قدر و منزلت و محبوبيت نزد مردم

ترکیب دو اسم محمد و آیهان (ستوده و پادشاه ماه)

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید