تیدا

دختر خورشید، زاییده خورشید، آفريده‌ی درخشان، دختر زیبارو

جنسیت اسم تیدا

دختر

تیدا به انگلیسی

tida

تعداد تیدا ها در ایران

2,380

تلفظ تیدا به فارسی

تيدا

ریشه اسم تیدا

اوستایی

تلفظ تیدا به انگلیسی

/tidā/

رنگ اسم تیدا

قرمز

ابجد اسم تیدا

415

ابجد وسیط اسم تیدا

19

ابجد صغیر اسم تیدا

10

درباره نام تیدا

تیدا یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم تیدا را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم تیدا، به خاطر ریشه اوستایی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 2,380 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم تیدا

فردی بسیار جسور هستید. از هیچ چیز و هیچ کس ترسی ندارید ، آشکار به مبارزه ی جدی با مشکلات می پردازید و در این بین از جان مایه میگذارید. خونگرمی شما سبب شده است که با افراد بسیاری ارتباط داشته باشید، از این رو مراقب آنها باشید و از توانایی های والای خود در جهت های مثبت زندگی خود استفاده کنید.

اسم تیدا و معنی اسم تیدا

ریشه اسم تیدا

همانطور که گفتیم ریشه اسم تیدا اوستایی می باشد و تلفظ تیدا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " تيدا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /tidā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم تیدا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم تیدا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم تیدا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم تیدا در واژه نامه آزاد:
(تی در پهلوی به معنی خورشید، فروغ، درخشنده + دا = زاده) روی هم به معنای زاده و آفریدۀ درخشان. آمی تیدا نام دختر اصیل ایرانی است؛ دختر استیاگ پادشاه ماد، که به همسری کوروش هخامنشی درآمد، به این نام است.

تیدا در لری از دو بخش تی به معنای چشم و دا به معنی مادر تشکیل شده است و در مجموع به معنی چشم مادر است.

معنی اسم تیدا در ثبت احوال

(تي در پهلوي به معني خورشيد، فروغ، بخشنده + دا = زاده) ۱- روي هم به معناي زاده و آفريده‌ي درخشان؛ ۲- (به مجاز) زيبا.

حروف ابجد و طالع بینی نام تیدا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم تیدا عدد " 415 " و ابجد وسیط " 19 " ، ابجد صغیر " 10 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد زیبا و خوش رفتار هستند. آنها همیشه تلاش می کنند تا در تمام اعمال خود عادلانه باشند و از انجام هر گونه گناه پشیمان می شوند و توبه می کنند. آنها از دیدن رنج و درد دیگران ناراحت می شوند و سریع به عنوان دوست و همکار به آنها دلجویی می کنند. آنها می خواهند همه اطرافیان خود را راضی و خوشحال ببینند و نمی خواهند کسی از آنها برنجد.علاوه بر این، آنها افراد کم خوابی هستند و عموما تمایل دارند تا تنهایی در فضای خلوت و آرامش بگذرانند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم تیدا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم تیدا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم تیدا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم تیدا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

منسوب به رامين، دختر خوشحال و بانشاط

چتر، سایبان، چادر

گل خندان، گل شکفته

نوعی سنگ آهکی و سخت، (مجاز) سفيد چهره و زيبا

عشوه‌گر، خوش ناز و ادا، ملوس

سهم کسی از چیزی، بهره، حصه، قسمت هر کس از سرنوشت

سربلند، مفتخر

دارای شکوه و عظمتی چون سام

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید

دیدگاه کاربران