تیانا

بسیار زیبا

جنسیت اسم تیانا

دختر

تیانا به انگلیسی

tiyana

تعداد تیانا ها در ایران

4,074

تلفظ تیانا به فارسی

تیانا

ریشه اسم تیانا

لاتین

تلفظ تیانا به انگلیسی

/tiyānā/

رنگ اسم تیانا

زرد

ابجد اسم تیانا

462

ابجد وسیط اسم تیانا

18

ابجد صغیر اسم تیانا

12

درباره نام تیانا

تیانا یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم تیانا دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم تیانا که در انگلیسی به صورت tiyana نوشته میشود و به دلیل ریشه لاتین که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 4,074 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم تیانا

مهمترین و بارزترین ویژگی شما هوش سرشاری است که دارید. هوش بالا و موقعیت سنجی های دقیق سبب شده است که خوش بینی بسیاری به زندگی و موقعیت هایی که با آنها روبرو می شوید داشته باشید و در نتیجه موفقیت های بسیاری پیش روی شماست. شخصیتی والای شما که هوشمندانه آن را ایجاد کرده اید سبب شده است که دوستان بسیاری در اطراف خود داشته باشید و اصطلاحا دورو بر شما همیشه پر می باشد. سعی کنید که در رسیدن به اهداف خود ابتدای مسیر را صحیح آغاز کنید چرا که هوش سرشار شما میتواند تضمینی برای رسیدن به بزرگترین اهداف باشد.

اسم تیانا و معنی اسم تیانا

ریشه اسم تیانا

همانطور که گفتیم ریشه اسم تیانا لاتین می باشد و تلفظ تیانا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " تیانا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /tiyānā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم تیانا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم تیانا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم تیانا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

شهری در بارسلونا، به معنای زیبا، آسمان پاک

معنی اسم تیانا در ثبت احوال

(اعلام) نام یکی از شهرهای کاپادوکیه (داریوش اول در کتیبه‌های بیستون و نقش رستم و تخت جمشید کاپادوکیه را پارسی قدیم نامیده) که در زمان هخامنشیان جزء دولت هخامنشی بوده است.
شهرهای کاپادوکیه عبارت بودند از تیانا، مازاکا و آماسیا.

حروف ابجد و طالع بینی نام تیانا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم تیانا عدد " 462 " و ابجد وسیط " 18 " ، ابجد صغیر " 12 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد زیبا و خوش رفتار هستند. آنها همیشه تلاش می کنند تا در تمام اعمال خود عادلانه باشند و از انجام هر گونه گناه پشیمان می شوند و توبه می کنند. آنها از دیدن رنج و درد دیگران ناراحت می شوند و سریع به عنوان دوست و همکار به آنها دلجویی می کنند. آنها می خواهند همه اطرافیان خود را راضی و خوشحال ببینند و نمی خواهند کسی از آنها برنجد.علاوه بر این، آنها افراد کم خوابی هستند و عموما تمایل دارند تا تنهایی در فضای خلوت و آرامش بگذرانند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم تیانا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم تیانا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم تیانا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم تیانا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

در کمال عدل و داد، بهترین هدیه خداوند

نام پرنده ای خوش آواز، نام یکی از چهار لهجه‌ی اصلی زبان کردی

آبی، کبود، نیلگون

شایسته، لایق، سزاوار

ترکیب دو اسم غلام و حسن (ارادتمند و نیکو)

ترکیب دو اسم محمد و آرتا (ستوده و پاک)

شعر به ویژه قصیده

منسوب به گیل، نام طایفه ای در گیلان

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید