تیاناز

زیباروی عزیز و گرامی چون چشم

جنسیت اسم تیاناز

دختر

تیاناز به انگلیسی

tiya naz

تعداد تیاناز ها در ایران

1,002

تلفظ تیاناز به فارسی

تیاناز

ریشه اسم تیاناز

لری , فارسی

تلفظ تیاناز به انگلیسی

/tiyā nāz/

رنگ اسم تیاناز

نارنجی

ابجد اسم تیاناز

469

ابجد وسیط اسم تیاناز

25

ابجد صغیر اسم تیاناز

19

درباره نام تیاناز

تیاناز یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم تیاناز دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم تیاناز که در انگلیسی به صورت tiya naz نوشته میشود و به دلیل ریشه لری , فارسی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 1,002 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم تیاناز

شما در لحظه زندگی می کنید. زندگی خود را تلف نمیکنید و در کنار بهره بردن از توانایی های ناب خود در صدد خوشحال کردن دیگران نیز هستید . بسیاری به دلیل این خلق و خوی شما عاشق در کنار شما بودن هستند. عاشق این هستند که صحبت های جذاب شما را در مورد خود بشنوند و از این رو همواره شما را به عنوان فردی قابل اعتماد و خودمانی می شناسند.

اسم تیاناز و معنی اسم تیاناز

ریشه اسم تیاناز

همانطور که گفتیم ریشه اسم تیاناز لری , فارسی می باشد و تلفظ تیاناز در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " تیاناز " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /tiyā nāz/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم تیاناز بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم تیاناز در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم تیاناز در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

چشم زیبا و قشنگ، (به مجاز) زیباروی عزیز و گرامی چون چشم.

معنی اسم تیاناز در ثبت احوال

(تیا = چشم + ناز = زیبا و قشنگ)، ۱- چشم زیبا و قشنگ؛ ۲- (به مجاز) زیباروی عزیز و گرامی چون چشم.

حروف ابجد و طالع بینی نام تیاناز

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم تیاناز عدد " 469 " و ابجد وسیط " 25 " ، ابجد صغیر " 19 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد زیبا و خوش رفتار هستند. آنها همیشه تلاش می کنند تا در تمام اعمال خود عادلانه باشند و از انجام هر گونه گناه پشیمان می شوند و توبه می کنند. آنها از دیدن رنج و درد دیگران ناراحت می شوند و سریع به عنوان دوست و همکار به آنها دلجویی می کنند. آنها می خواهند همه اطرافیان خود را راضی و خوشحال ببینند و نمی خواهند کسی از آنها برنجد.علاوه بر این، آنها افراد کم خوابی هستند و عموما تمایل دارند تا تنهایی در فضای خلوت و آرامش بگذرانند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم تیاناز گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم تیاناز چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم تیاناز

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم تیاناز

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ترکیب دو اسم امیر و محمود (پادشاه و ستوده)

جوجه عقاب و جوجه کرکس، باز شکاری

خوشنام

بزرگ ایل و طایفه

هدیه خداوند، مهربانی و لطف خدا

آسوده خاطر، خوشحال، نیکوحال

دارنده ی اسب آماده، نام پدر داريوش بزرگ پادشاه هخامنشي

طالب رستگاری

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید