توکان

آن كه چون چشم عزيز است، نام يكی از صورت‌های فلكی

جنسیت اسم توکان

پسر

توکان به انگلیسی

tukan

تعداد توکان ها در ایران

303

تلفظ توکان به فارسی

توکان

ریشه اسم توکان

لری , فارسی

تلفظ توکان به انگلیسی

/tukān/

رنگ اسم توکان

آبی

ابجد اسم توکان

477

ابجد وسیط اسم توکان

21

ابجد صغیر اسم توکان

18

درباره نام توکان

توکان یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم توکان را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم توکان، به خاطر ریشه لری , فارسی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 303 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم توکان

فردی بسیار شگفت انگیز برای ایجاد یک زندگی مشترک می باشید. دیدی که شما به زندگی و توانایی های خود دارید به گونه ای است که میتوانید به بهترین شکل ممکن سختی های آن را پیشت سر گذاشته و در مسیر رسیدن به موفقیت های بالاتر قدم بردارید. همین رویکرد و اعتقاد سبب شده است که فرقی کاملا بی تعارف باشید . قدرت بالای شما در تحلیل مسائل مختلف سبب میشود که افراد بسیاری به سمت شما جذب شوند و از کمک های شما برای قرار گرفتن در مسیر صحیح بهره ببرند. آبی رنگ آسمان بی انتها می باشد که سبب بی انتها شدن تلاش و اعتقاد شما برای دسترسی به موفقیت ها شده است.

اسم توکان و معنی اسم توکان

ریشه اسم توکان

همانطور که گفتیم ریشه اسم توکان لری , فارسی می باشد و تلفظ توکان در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " توکان " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /tukān/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم توکان بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم توکان در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم توکان در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم توکان در فرهنگ فارسی عمید:
۱. (زیست شناسی) [قدیمی] پرنده ای میوه خوار ویژۀ نواحی گرم امریکا با منقار بزرگ و پهن و پرهای رنگین.
۲. (نجوم) صورتی فلکی در نیمکرۀ جنوبی آسمان.
معنی اسم توکان در ثبت احوال

۱- [در گويش لري توك = چشم، عين كه با (ان) نسبت آمده است]، روي هم به معني آن كه چون چشم عزيز است (؟)؛ ۲- (در نجوم) يكي از صورت‌هاي فلكي نيم‌كره‌ي جنوبي آسمان، که آن را به صورت دارکوب آمريکايی مجسم کرده اند.
۳- (اَعلام) نام پس «بايدو» كه در گرجستان صاحب قدرت ب ود [قرن ۷ هجري].

حروف ابجد و طالع بینی نام توکان

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم توکان عدد " 477 " و ابجد وسیط " 21 " ، ابجد صغیر " 18 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد زیبا و خوش رفتار هستند. آنها همیشه تلاش می کنند تا در تمام اعمال خود عادلانه باشند و از انجام هر گونه گناه پشیمان می شوند و توبه می کنند. آنها از دیدن رنج و درد دیگران ناراحت می شوند و سریع به عنوان دوست و همکار به آنها دلجویی می کنند. آنها می خواهند همه اطرافیان خود را راضی و خوشحال ببینند و نمی خواهند کسی از آنها برنجد.علاوه بر این، آنها افراد کم خوابی هستند و عموما تمایل دارند تا تنهایی در فضای خلوت و آرامش بگذرانند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم توکان گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم توکان چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم توکان

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم توکان

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

نور هدایت و رستگاری

نام عموی پیامبر (ص) و پدر علی (ع)

خداوند مجد و بزرگ

فاضل‌تر، برتر از ديگران در علم و هنر و اخلاق، برترین

بزرگ، کلان، بسیار، فراوان، با اهمیت، مهم، از صفات و نام های خداوند

نام ستاره‌ای پر نور و درخشان، نام دختر یکی از یاران معروف پیامبر اسلام (ص)

ماه شفاف، زیبا و درخشان مانند ماه

برتري در دانش، هنر و اخلاق، فضل

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید