توفیق

موفقیت، کامیابی

جنسیت اسم توفیق

پسر

توفیق به انگلیسی

towfigh

تعداد توفیق ها در ایران

43,146

تلفظ توفیق به فارسی

توفيق

ریشه اسم توفیق

عربی

تلفظ توفیق به انگلیسی

/to(w)fiq/

رنگ اسم توفیق

آبی

ابجد اسم توفیق

596

ابجد وسیط اسم توفیق

32

ابجد صغیر اسم توفیق

20

درباره نام توفیق

توفیق یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم توفیق پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم توفیق که در انگلیسی به صورت towfigh نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 43,146 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم توفیق

فردی بسیار شگفت انگیز برای ایجاد یک زندگی مشترک می باشید. دیدی که شما به زندگی و توانایی های خود دارید به گونه ای است که میتوانید به بهترین شکل ممکن سختی های آن را پیشت سر گذاشته و در مسیر رسیدن به موفقیت های بالاتر قدم بردارید. همین رویکرد و اعتقاد سبب شده است که فرقی کاملا بی تعارف باشید . قدرت بالای شما در تحلیل مسائل مختلف سبب میشود که افراد بسیاری به سمت شما جذب شوند و از کمک های شما برای قرار گرفتن در مسیر صحیح بهره ببرند. آبی رنگ آسمان بی انتها می باشد که سبب بی انتها شدن تلاش و اعتقاد شما برای دسترسی به موفقیت ها شده است.

اسم توفیق و معنی اسم توفیق

ریشه اسم توفیق

همانطور که گفتیم ریشه اسم توفیق عربی می باشد و تلفظ توفیق در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " توفيق " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /to(w)fiq/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم توفیق بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم توفیق در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم توفیق در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم توفیق در فرهنگ فارسی عمید:
۱. کسی را به کاری مدد کردن.
۲. به کاری دست یافتن.
۳. مدد کردن بخت.
۴. فراهم شدن اسباب‌ کاری.

معنی اسم توفیق در فرهنگ فارسی معین:
۱ - موافق گردانیدن . ۲ - مدد کردن . ۳ - دست یافتن .

معنی اسم توفیق در فرهنگ فارسی:
۱- سازش افکندن سازواری دادن موافقت دادن موافق گردانیدن ۲ - موافق گردانیدن خدا اسباب را موافق خواهش بنده مدد کردن بخت ۳ - دست یافتن ۴ - کارسازی . ۵ - تایید الهی . جمع : توفیقات .

معنی اسم توفیق در ثبت احوال

۱- امكان دستيابي به مقصود، موفقيت، كاميابي؛ ۲- ياري و تأييد، تأييد پروردگار، مدد الهي؛ ۳- (در قديم) سازگار گرداندن دو يا چند چيز با هم، سازگاري؛ ۴-(اَعلام) ۱) شاه مصر [۱۸۷۹-۱۸۹۲ ميلادی] که نظارت بريتانيا را بر اداره‌ي امور مصر پذيرفت و تسلط مصر بر سودان را ا ز دست داد؛ ۲) روزنامه نگار و هنرپيشه‌ي ايرانی، [حدود ۱۲۵۸-۱۳۱۸ شمسی] از پيشگامان نمايش کمدی، ناشر و بنيانگذار روزنامه‌ي فکاهی توفيق.

حروف ابجد و طالع بینی نام توفیق

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم توفیق عدد " 596 " و ابجد وسیط " 32 " ، ابجد صغیر " 20 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد زیبا و خوش رفتار هستند. آنها همیشه تلاش می کنند تا در تمام اعمال خود عادلانه باشند و از انجام هر گونه گناه پشیمان می شوند و توبه می کنند. آنها از دیدن رنج و درد دیگران ناراحت می شوند و سریع به عنوان دوست و همکار به آنها دلجویی می کنند. آنها می خواهند همه اطرافیان خود را راضی و خوشحال ببینند و نمی خواهند کسی از آنها برنجد.علاوه بر این، آنها افراد کم خوابی هستند و عموما تمایل دارند تا تنهایی در فضای خلوت و آرامش بگذرانند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم توفیق گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم توفیق چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم توفیق

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم توفیق

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ارث برنده، میراث بر، از نام های خداوند

ترکیب دو اسم فاطمه و طهورا (رانده شده از آتش و پاک)

مثل، مانند، همتا، هم شأن، همسر

مسرور، شاد

گران‌بها، باارزش، عالی، نیکو

ترکیب دو اسم امیر و مهیار (فرمانروا و ماهیار)

اولدوز، ستاره

ترکیب دو اسم محمد و فرهام (ستوده و نیک اندیش)

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید