تورج

نام پسر فریدون پادشاه پیشدادی

جنسیت اسم تورج

پسر

تورج به انگلیسی

turaj

تعداد تورج ها در ایران

46,038

تلفظ تورج به فارسی

تورَج

ریشه اسم تورج

فارسی , پهلوی

تلفظ تورج به انگلیسی

/turaj/

رنگ اسم تورج

بنفش

ابجد اسم تورج

609

ابجد وسیط اسم تورج

21

ابجد صغیر اسم تورج

15

درباره نام تورج

تورج یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم تورج را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم تورج، به خاطر ریشه فارسی , پهلوی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 46,038 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم تورج

فیلسوفان بزرگ تاریخ نامهایی به رنگ بنفش دارند ! این مورد به گونه ای اثبات شده است که بنفش رنگی اسرار امیز بخصوص در عمل و نجوم می باشد . شما فردی علاقه مند به فلسفه ، علم ماور الطبیعه و نجوم هستید و به شدت در پی جستجوی چیزهای عجیبی هستید که هر کسی توانایی تفکر در مورد آنها را ندارد. چنین توانایی هایی سبب میشود که دور از دیگران باشید و تنهایی را به همراهی با افرادی با خلق و خوی متفاوت با خود ترجیح دهید.

اسم تورج و معنی اسم تورج

ریشه اسم تورج

همانطور که گفتیم ریشه اسم تورج فارسی , پهلوی می باشد و تلفظ تورج در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " تورَج " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /turaj/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم تورج بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم تورج در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم تورج در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم تورج در لغت نامه دهخدا:
نام بزرگترین پسر فریدون است که تور باشد و توران منسوب به اوست چنانکه ایران به ایرج.همان تور پسر فریدون. . به معنی نخست تور (پسر فریدون ) است. نام پسر بزرگ فریدون واو را تور و توژ نیز گویند. و توران زمین به حصه ٔ اوبود. پسر بزرگ فریدون که تور، نیز گویند. رجوع به تور و توران شود.

معنی اسم تورج در فرهنگ فارسی:
یکی از سه پسر فریدون .
نام بزرگترین پسر فریدون است که تور باشد و توران منسوب به اوست چنان که ایران به ایرج .

معنی اسم تورج در ثبت احوال

(اَعلام) نام پسر بزرگ فريدون؛ همان تور كه توران منسوب به اوست، چنانكه ايران منسوب به ايرج است.

حروف ابجد و طالع بینی نام تورج

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم تورج عدد " 609 " و ابجد وسیط " 21 " ، ابجد صغیر " 15 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد زیبا و خوش رفتار هستند. آنها همیشه تلاش می کنند تا در تمام اعمال خود عادلانه باشند و از انجام هر گونه گناه پشیمان می شوند و توبه می کنند. آنها از دیدن رنج و درد دیگران ناراحت می شوند و سریع به عنوان دوست و همکار به آنها دلجویی می کنند. آنها می خواهند همه اطرافیان خود را راضی و خوشحال ببینند و نمی خواهند کسی از آنها برنجد.علاوه بر این، آنها افراد کم خوابی هستند و عموما تمایل دارند تا تنهایی در فضای خلوت و آرامش بگذرانند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم تورج گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

افراد مشهور هم نام

نظرتون درباره اسم تورج چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم تورج

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم تورج

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

(به مجاز) دارای شكوه و جلال، با شکوه

خواسته دین

نصرت، پیروز شدن، غلبه

جنسی از پولاد قيمتی

زحل، پادشاه گیتی، محافظ و نگهبان شاه

آراسته شده

عالم بالا، درگاه قدس خداوند، عالم غيب، جايگاه فرشتگان، سپهر

مرد مقدس، نام هفتمین پادشاه اشکانی

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید