توحید

یگانه دانستن خداوند، یکتاپرستی

جنسیت اسم توحید

پسر

توحید به انگلیسی

towhid

تعداد توحید ها در ایران

75,138

تلفظ توحید به فارسی

توحيد

ریشه اسم توحید

عربی

تلفظ توحید به انگلیسی

/to(w)hid/

رنگ اسم توحید

قرمز

ابجد اسم توحید

428

ابجد وسیط اسم توحید

32

ابجد صغیر اسم توحید

23

درباره نام توحید

توحید یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم توحید را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم توحید، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 75,138 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم توحید

فردی بسیار جسور هستید. از هیچ چیز و هیچ کس ترسی ندارید ، آشکار به مبارزه ی جدی با مشکلات می پردازید و در این بین از جان مایه میگذارید. خونگرمی شما سبب شده است که با افراد بسیاری ارتباط داشته باشید، از این رو مراقب آنها باشید و از توانایی های والای خود در جهت های مثبت زندگی خود استفاده کنید.

اسم توحید و معنی اسم توحید

ریشه اسم توحید

همانطور که گفتیم ریشه اسم توحید عربی می باشد و تلفظ توحید در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " توحيد " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /to(w)hid/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم توحید بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم توحید در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم توحید در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم توحید در فرهنگ فارسی عمید :
یگانه گردانیدن، یکتا قرار دادن. خدا را یگانه دانستن، به یگانگی خدا ایمان آوردن. مرحله‌ای که سا لک به چیزی غیر از خداوند توجهی ندارد. سورۀ صدودوازدهم قرآن کریم، دارای ۴ آیه، مکی، اخلاص.

معنی اسم توحید در لغت‌نامه دهخدا :
سوره ٔ اخلاص. سوره ٔ قل هو اﷲ احد. سوره ٔ یکصد و دوازدهم از قرآن کریم و آن مکیه است با چهار آیت. یگانه گردانیدن. یکی کردن. در لغت، حکم به واحد بودن شی ٔ است. یکی گفتن. یکی دانستن و یکی گفتن خدای را و گرویدن به ی گانگی او تعالی.

معنی اسم توحید در فرهنگ فارسی معین :
یکتا کردن. خدا را یگانه دانستن.

معنی اسم توحید در فرهنگ فارسی :
(سوره توحید) سوره قل هو الله احد در قر آن سوره اخلاص مکیه، ۴ آیه. یگانه گردانیدن، یکتاقراردادن، ایمان آوردن. (مصدر) یکتا کردن، یگانه کردن. خدا را یگانه دانستن. (اسم) اقرار بیگانگی خدای. سوره اخلاص . سوره قل هو الله احد. سوره یکصد و دوازدهم از قر آن کریم و آن مکیه است به چهار آیت.معنی اسم توحید در ثبت احوال

۱- (در اديان) يگانه دانستن خدا؛ اقرار به يگانگي خداوند، يكتا پرستي؛ ۲- اخلاص؛ ۳- (در تصوف) مرحله‌اي از سلوك در آن، سالك ذهن خود را از هر چه غير حق است، خالي مي‌كند و جز به خداوند به چيزي توجه ندارد؛ ۴- (اَعلام) نام شهری در شهرستان شيروان و چرداول در استان اي لام.

حروف ابجد و طالع بینی نام توحید

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم توحید عدد " 428 " و ابجد وسیط " 32 " ، ابجد صغیر " 23 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد زیبا و خوش رفتار هستند. آنها همیشه تلاش می کنند تا در تمام اعمال خود عادلانه باشند و از انجام هر گونه گناه پشیمان می شوند و توبه می کنند. آنها از دیدن رنج و درد دیگران ناراحت می شوند و سریع به عنوان دوست و همکار به آنها دلجویی می کنند. آنها می خواهند همه اطرافیان خود را راضی و خوشحال ببینند و نمی خواهند کسی از آنها برنجد.علاوه بر این، آنها افراد کم خوابی هستند و عموما تمایل دارند تا تنهایی در فضای خلوت و آرامش بگذرانند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم توحید گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم توحید چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم توحید

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم توحید

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ترکیب دو اسم علی و طاها (شریف و نام پیامبر)

مؤنث عفیف، پای‌بند به اصول اخلاقی، پارسا و پرهيزكار

ترکیب دو اسم نازنین و فاطمه (بسيار دوست داشتني و رانده شده از آتش)

دارای قدرت، توانا

پری رخسار، پریرو، خوبرو، زهره جبین

مراد، مقصود، خواست

پسر عزیز، نام پادشاهان هند

سالم‌تر، درست‌تر، بی‌گزندتر، نام ساربان پیامبر اسلام (ص)

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید