توانا

نیرومند، قادر، مقتدر

جنسیت اسم توانا

پسر

توانا به انگلیسی

tavana

تعداد توانا ها در ایران

570

تلفظ توانا به فارسی

تَوانا

ریشه اسم توانا

فارسی

تلفظ توانا به انگلیسی

/tavānā/

رنگ اسم توانا

سبز

ابجد اسم توانا

458

ابجد وسیط اسم توانا

14

ابجد صغیر اسم توانا

17

درباره نام توانا

توانا یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم توانا را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم توانا، به خاطر ریشه فارسی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 570 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم توانا

فردی بسیار وقت شناس هستید . نامی که رنگش سبز است متعلق به شخصی می باشد که از نظر نظم فردی و نظم کاری در رده ی بسیار بالایی قرار دارد. سعی ذاتی شما در رسیدگی به امور مختلف در زمان مقتضی می باشد و هیچگاه رسیدگی سریع امور را از دست نمیدهید. شرکت کارخانه یا هر اموری که در آن حضور داشته باشید متکی به زمان شناسی و وقت شناسی بسیار دقیق شما خواهند بود. شخصیت آرام و دقیق رنگ سبز سبب شده است که اطرافیانتان اعتمادی وافر به شما داشته باشند و برای حل مشکلاتشان همواره در پی شما باشند. این را به یاد داشته باشید که شما توانایی های وصف ناپذیری دارید ، پس بر توانایی های خود بیفزایید و آنها را پر و بال دهید که موفقیت شما تضمینیست.

اسم توانا و معنی اسم توانا

ریشه اسم توانا

همانطور که گفتیم ریشه اسم توانا فارسی می باشد و تلفظ توانا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " تَوانا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /tavānā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم توانا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم توانا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم توانا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم توانا در لغت نامه دهخدا:
قادر، کسی که از عهده ٔ انجام کار برآید، زورمند، نیرومند.


معنی اسم توانا در فرهنگ فارسی:
نیرومند، قادر، مقتدر، زورمند، نیرومندی قوی، قادر مقتدر.
معنی اسم توانا در ثبت احوال

داراي قدرت انجام كار، نيرومند، پر قدرت، قادر در مقابلِ ناتوان.

حروف ابجد و طالع بینی نام توانا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم توانا عدد " 458 " و ابجد وسیط " 14 " ، ابجد صغیر " 17 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد زیبا و خوش رفتار هستند. آنها همیشه تلاش می کنند تا در تمام اعمال خود عادلانه باشند و از انجام هر گونه گناه پشیمان می شوند و توبه می کنند. آنها از دیدن رنج و درد دیگران ناراحت می شوند و سریع به عنوان دوست و همکار به آنها دلجویی می کنند. آنها می خواهند همه اطرافیان خود را راضی و خوشحال ببینند و نمی خواهند کسی از آنها برنجد.علاوه بر این، آنها افراد کم خوابی هستند و عموما تمایل دارند تا تنهایی در فضای خلوت و آرامش بگذرانند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم توانا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم توانا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم توانا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم توانا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

دلير و شجاع

ترکیب دو اسم محمد و جابر (ستوده و جبار)

روشن، روشنایی، نور

گرمای نیمروز، خوب و نیکو

ترکیب دو اسم محمد و معز (ستوده و عزت دهنده)

ملکه، (مجاز) زیبا، با طراوت و خرم، محل روئیدن راش

هنگام صبح زود، سپیده دم، صبح زود

آسان، فراخی، به سهولت، گشایش، راحتی

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید