تهمتن

دارنده تن نیرومند، لقب رستم پهلوان شاهنامه

جنسیت اسم تهمتن

پسر

تهمتن به انگلیسی

tahm tan

تعداد تهمتن ها در ایران

714

تلفظ تهمتن به فارسی

تَهمتن

ریشه اسم تهمتن

فارسی

تلفظ تهمتن به انگلیسی

/tah(a)m tan/

رنگ اسم تهمتن

زرد

ابجد اسم تهمتن

895

ابجد وسیط اسم تهمتن

19

ابجد صغیر اسم تهمتن

22

درباره نام تهمتن

تهمتن یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم تهمتن پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم تهمتن که در انگلیسی به صورت tahm tan نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 714 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم تهمتن

مهمترین و بارزترین ویژگی شما هوش سرشاری است که دارید. هوش بالا و موقعیت سنجی های دقیق سبب شده است که خوش بینی بسیاری به زندگی و موقعیت هایی که با آنها روبرو می شوید داشته باشید و در نتیجه موفقیت های بسیاری پیش روی شماست. شخصیتی والای شما که هوشمندانه آن را ایجاد کرده اید سبب شده است که دوستان بسیاری در اطراف خود داشته باشید و اصطلاحا دورو بر شما همیشه پر می باشد. سعی کنید که در رسیدن به اهداف خود ابتدای مسیر را صحیح آغاز کنید چرا که هوش سرشار شما میتواند تضمینی برای رسیدن به بزرگترین اهداف باشد.

اسم تهمتن و معنی اسم تهمتن

ریشه اسم تهمتن

همانطور که گفتیم ریشه اسم تهمتن فارسی می باشد و تلفظ تهمتن در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " تَهمتن " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /tah(a)m tan/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم تهمتن بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم تهمتن در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم تهمتن در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم تهمتن در فرهنگ فارسی عمید:
۱. تنومند، تناور، قوی‌جثه، نیرومند.
۲. دلیر، دراصل لقب رستم، پهلوان داستانی ایران است.


معنی اسم تهمتن در لغت نامه دهخدا:
مردم قوی جثه و شجاع و بی نظیر را نیز گویند چه معنی ترکیبی این لغت بی همتاتن است، یعنی تنی که عدیل و نظیر نداشته باشد.

معنی اسم تهمتن در ثبت احوال

1- (در قديم) تنومند، قوي جثه، نيرومند؛ 2- (اَعلام) (در شاهنامه) لقبِ رستم پهلوانِ داستانی شاهنامه.

حروف ابجد و طالع بینی نام تهمتن

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم تهمتن عدد " 895 " و ابجد وسیط " 19 " ، ابجد صغیر " 22 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد زیبا و خوش رفتار هستند. آنها همیشه تلاش می کنند تا در تمام اعمال خود عادلانه باشند و از انجام هر گونه گناه پشیمان می شوند و توبه می کنند. آنها از دیدن رنج و درد دیگران ناراحت می شوند و سریع به عنوان دوست و همکار به آنها دلجویی می کنند. آنها می خواهند همه اطرافیان خود را راضی و خوشحال ببینند و نمی خواهند کسی از آنها برنجد.علاوه بر این، آنها افراد کم خوابی هستند و عموما تمایل دارند تا تنهایی در فضای خلوت و آرامش بگذرانند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم تهمتن گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم تهمتن چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم تهمتن

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم تهمتن

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

اول شب، پاسي از شب، آرامش شب

مونث صبیح، زيبا و شاد، خندان و خوشحال

زندگی دوست داشتنی، (به مجاز) امید زندگی

زن رستگار، پیروز

رزمجو، مبارز، دلاور

مانند پهلوان

ماه زمانه، ماه روی روزگار

دانشمند، حکیم، دانا

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید