تهانی

تهنیت گفتن، تبریک گفتن، شاد باش

جنسیت اسم تهانی

دختر

تهانی به انگلیسی

tahani

تعداد تهانی ها در ایران

1,016

تلفظ تهانی به فارسی

تَهانی

ریشه اسم تهانی

عربی

تلفظ تهانی به انگلیسی

/tahāni/

رنگ اسم تهانی

قرمز

ابجد اسم تهانی

466

ابجد وسیط اسم تهانی

22

ابجد صغیر اسم تهانی

16

درباره نام تهانی

تهانی یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم تهانی را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم تهانی، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 1,016 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم تهانی

فردی بسیار جسور هستید. از هیچ چیز و هیچ کس ترسی ندارید ، آشکار به مبارزه ی جدی با مشکلات می پردازید و در این بین از جان مایه میگذارید. خونگرمی شما سبب شده است که با افراد بسیاری ارتباط داشته باشید، از این رو مراقب آنها باشید و از توانایی های والای خود در جهت های مثبت زندگی خود استفاده کنید.

اسم تهانی و معنی اسم تهانی

ریشه اسم تهانی

همانطور که گفتیم ریشه اسم تهانی عربی می باشد و تلفظ تهانی در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " تَهانی " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /tahāni/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم تهانی بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم تهانی در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم تهانی در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم تهانی در لغت نامه دهخدا:
با هم مبارک باد گفتن، تهنیت گفتن (به این معنی مصدر است از باب تفاعل)، جمع تهنیت، شادباش ها، تبریک ها

معنی اسم تهانی در فرهنگ فارسی معین:
جمع تهنیت، شادباش ها، تبریک ها

معنی اسم تهانی در فرهنگ فارسی عمید:
به هم تهنیت گفتن

معنی اسم تهانی در فرهنگ فارسی:
بهم تهنیت گفتن(مصدر)، جمع تهنیت، شاد باشها، تبریک ها

معنی اسم تهانی در ثبت احوال

(در قديم) تهينت گفتن به يكديگر.

حروف ابجد و طالع بینی نام تهانی

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم تهانی عدد " 466 " و ابجد وسیط " 22 " ، ابجد صغیر " 16 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد زیبا و خوش رفتار هستند. آنها همیشه تلاش می کنند تا در تمام اعمال خود عادلانه باشند و از انجام هر گونه گناه پشیمان می شوند و توبه می کنند. آنها از دیدن رنج و درد دیگران ناراحت می شوند و سریع به عنوان دوست و همکار به آنها دلجویی می کنند. آنها می خواهند همه اطرافیان خود را راضی و خوشحال ببینند و نمی خواهند کسی از آنها برنجد.علاوه بر این، آنها افراد کم خوابی هستند و عموما تمایل دارند تا تنهایی در فضای خلوت و آرامش بگذرانند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم تهانی گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم تهانی چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم تهانی

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم تهانی

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

با ناز راه رونده، کسی که با ناز راه می‌رود

ترکیب دو اسم کیان و مهر (پادشاهان و خورشید)

فرا رسیدن، نشیب، سرازیری، پایین

باد خنک و سرد اول صبح، سپیدی صبح که افق را فرا می‌گیرد

نام گلی خوشبو، زن پارسا، نام مادر حضرت عیسی (ع)

کوروش، نام نوعی ابر

آراسته، نیکو، خوش‌دل، شاد، سرسبز و خرم، مبارک، شادی، خوشحالی

عالم بالا، درگاه قدس خداوند، عالم غيب، جايگاه فرشتگان، سپهر

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید