تندیس

مجسمه، تصوير، به مجاز زيباروي

جنسیت اسم تندیس

دختر

تندیس به انگلیسی

tandis

تعداد تندیس ها در ایران

948

تلفظ تندیس به فارسی

تَنديس

ریشه اسم تندیس

فارسی

تلفظ تندیس به انگلیسی

/tandis/

رنگ اسم تندیس

نیلی

ابجد اسم تندیس

524

ابجد وسیط اسم تندیس

20

ابجد صغیر اسم تندیس

20

درباره نام تندیس

تندیس یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم تندیس را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم تندیس، به خاطر ریشه فارسی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 948 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم تندیس

آرامش در تمامی جنبه های زندگی افرادی که رنگ نام آنها نیلی است نمایان می باشد. هوش بالا و دارا بودن حس ششم قدرتمند سبب شده است که علاقه ی بسیاری به کمک کردن افراد دیگر داشته باشید . توانایی حل مسئله و همینطور آرامش در انجام آنها سبب شده است که موفقیت های بسیاری را کسب کنید. رنگ نیلی در دنیای عرفان مختص عارفانی می باشد که در جهت ایجاد شادی در بین مردم گام برمیدارند و در اصطلاح بین مردم شخصیتی دوست داشتنی دارند.

اسم تندیس و معنی اسم تندیس

ریشه اسم تندیس

همانطور که گفتیم ریشه اسم تندیس فارسی می باشد و تلفظ تندیس در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " تَنديس " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /tandis/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم تندیس بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم تندیس در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم تندیس در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

پیکر، تصویر، قالب، کالبد، مجسمه، نگار

معنی اسم تندیس در لغت نامه دهخدا:
به معنی تن مانند است، دیس به معنای مانند می باشد و تن به معنای صورت، تمثال، پیکر، کالبد، قالب و جثه امده است اعم از انسان و حیوانات دیگر

معنی اسم تندیس در فرهنگ فارسی:
تن مانند، پیکر، تمثال، تصویر، کالبد، مجسمه

معنی اسم تندیس در ثبت احوال

۱- مجسمه؛ ۲- (در قديم) بت، تصوير برجسته، تمثال؛ ۳- (به مجاز) زيباروي.

حروف ابجد و طالع بینی نام تندیس

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم تندیس عدد " 524 " و ابجد وسیط " 20 " ، ابجد صغیر " 20 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد زیبا و خوش رفتار هستند. آنها همیشه تلاش می کنند تا در تمام اعمال خود عادلانه باشند و از انجام هر گونه گناه پشیمان می شوند و توبه می کنند. آنها از دیدن رنج و درد دیگران ناراحت می شوند و سریع به عنوان دوست و همکار به آنها دلجویی می کنند. آنها می خواهند همه اطرافیان خود را راضی و خوشحال ببینند و نمی خواهند کسی از آنها برنجد.علاوه بر این، آنها افراد کم خوابی هستند و عموما تمایل دارند تا تنهایی در فضای خلوت و آرامش بگذرانند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم تندیس گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم تندیس چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم تندیس

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم تندیس

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ترکیب دو اسم عبد و رضا (بنده و خشنود)

خورشید نورانی

نام نوعی دانه‌ی خوراكی غنی از نشاسته، (به مجاز) برکت

گل چهره، آنکه سیمایی چون گل دارد، زیباروی

اراده، انگیزه، بلند نظری، جوانمردی، آرزو

دوست، یار، سرپرست، از نام های پروردگار

درخشان مانند ماه و زیبا مانند گل

موٌنث ادیب

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید