تمیم

تمام و کامل، استوار، سخت

جنسیت اسم تمیم

پسر

تمیم به انگلیسی

tamim

تعداد تمیم ها در ایران

1,725

تلفظ تمیم به فارسی

تَميم

ریشه اسم تمیم

عربی

تلفظ تمیم به انگلیسی

/tamim/

رنگ اسم تمیم

سبز

ابجد اسم تمیم

490

ابجد وسیط اسم تمیم

22

ابجد صغیر اسم تمیم

13

درباره نام تمیم

تمیم یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم تمیم را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم تمیم، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 1,725 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم تمیم

فردی بسیار وقت شناس هستید . نامی که رنگش سبز است متعلق به شخصی می باشد که از نظر نظم فردی و نظم کاری در رده ی بسیار بالایی قرار دارد. سعی ذاتی شما در رسیدگی به امور مختلف در زمان مقتضی می باشد و هیچگاه رسیدگی سریع امور را از دست نمیدهید. شرکت کارخانه یا هر اموری که در آن حضور داشته باشید متکی به زمان شناسی و وقت شناسی بسیار دقیق شما خواهند بود. شخصیت آرام و دقیق رنگ سبز سبب شده است که اطرافیانتان اعتمادی وافر به شما داشته باشند و برای حل مشکلاتشان همواره در پی شما باشند. این را به یاد داشته باشید که شما توانایی های وصف ناپذیری دارید ، پس بر توانایی های خود بیفزایید و آنها را پر و بال دهید که موفقیت شما تضمینیست.

اسم تمیم و معنی اسم تمیم

ریشه اسم تمیم

همانطور که گفتیم ریشه اسم تمیم عربی می باشد و تلفظ تمیم در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " تَميم " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /tamim/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم تمیم بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم تمیم در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم تمیم در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم تمیم در فرهنگ فارسی معین:
۱. تمام و کامل ۲. استوار، سخت

معنی اسم تمیم در ثبت احوال

۱- تمام و كامل؛ ۲- استوار، سخت؛ (اَعلام) نام چند تن از صحابه و اشخاص در جهان اسلام.

حروف ابجد و طالع بینی نام تمیم

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم تمیم عدد " 490 " و ابجد وسیط " 22 " ، ابجد صغیر " 13 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد زیبا و خوش رفتار هستند. آنها همیشه تلاش می کنند تا در تمام اعمال خود عادلانه باشند و از انجام هر گونه گناه پشیمان می شوند و توبه می کنند. آنها از دیدن رنج و درد دیگران ناراحت می شوند و سریع به عنوان دوست و همکار به آنها دلجویی می کنند. آنها می خواهند همه اطرافیان خود را راضی و خوشحال ببینند و نمی خواهند کسی از آنها برنجد.علاوه بر این، آنها افراد کم خوابی هستند و عموما تمایل دارند تا تنهایی در فضای خلوت و آرامش بگذرانند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم تمیم گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم تمیم چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم تمیم

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم تمیم

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

خندان و خوشحال، (به مجاز) زيبا و شاد

دارای نامی زیبا چون گل، لطیف، زیبا

نام موسیقیدان مشهور در زمان خسرو پرویز پادشاه ساسانی

شکوهمند، دارای جلال

جریان هوای بسیار شدید، (به مجاز) غوغا، هياهو

محافظ و نگهبان سرزمین و میهن، یار حضرت مهدی (عج)

منسوب به سال، سالانه

دختر شاد

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید