ترنم

خواندن و زمزمه كردن شعر، آواز، نغمه و سرود به حالت موسيقايي

جنسیت اسم ترنم

دختر

ترنم به انگلیسی

tarannom

تعداد ترنم ها در ایران

65,877

تلفظ ترنم به فارسی

تَرنّم

ریشه اسم ترنم

عربی

تلفظ ترنم به انگلیسی

/tarannom/

رنگ اسم ترنم

نارنجی

ابجد اسم ترنم

690

ابجد وسیط اسم ترنم

18

ابجد صغیر اسم ترنم

15

درباره نام ترنم

ترنم یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم ترنم را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم ترنم، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 65,877 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم ترنم

شما در لحظه زندگی می کنید. زندگی خود را تلف نمیکنید و در کنار بهره بردن از توانایی های ناب خود در صدد خوشحال کردن دیگران نیز هستید . بسیاری به دلیل این خلق و خوی شما عاشق در کنار شما بودن هستند. عاشق این هستند که صحبت های جذاب شما را در مورد خود بشنوند و از این رو همواره شما را به عنوان فردی قابل اعتماد و خودمانی می شناسند.

اسم ترنم و معنی اسم ترنم

ریشه اسم ترنم

همانطور که گفتیم ریشه اسم ترنم عربی می باشد و تلفظ ترنم در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " تَرنّم " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /tarannom/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم ترنم بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم ترنم در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم ترنم در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم ترنم در فرهنگ فارسی عمید:
آواز خواندن، زمزمه کردن به آواز خوش، آواز.

معنی اسم ترنم در لغت نامه دهخدا:
آواز نیکو .سرود و نغمه و ترانه و خوش خوانی.

معنی اسم ترنم در فرهنگ فارسی:
آواز، خواندن، زمزمه کردن به آوازخوش، (مصدر) سراییدن آواز گردانیدن، (اسم) آوازه خوانی، (اسم) آواز نیکو، سرود نغمه، جمع: ترنمات.

معنی اسم ترنم در دانشنامه اسلامی:
تَرَنُّم، در لغت به معنی خواندن شعر با صوت یا آواز خوش، اما در اصطلاح موسیقی به مفهوم خواندن هجاهایی غالباً بی‌معنی است که با عنوان «الفاظ نقرات» در تصنیف‌های کلاسیک ترکی و ایرانی در سده‌های ۹ تا ۱۲ق/۱۵ تا ۱۸م متداول بوده است.
در دورۀ جاهلیت و صدر اسلام واژۀ ترنم به مفاهیمی چون صدای بغ بغوی کبوتر، غرش رعد، غژغژ کمان و همچنین اصوات آلات موسیقایی چون چنگ و عود اطلاق می‌شده است.

معنی اسم ترنم در ثبت احوال

۱- خواندن شعر، ترانه، و مانند آن‌ها به حالت موسيقايي و معمولاً با صداي پايين، زمزمه كردن يك نغمه؛ ۲- آواز، نغمه، سرود.

حروف ابجد و طالع بینی نام ترنم

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم ترنم عدد " 690 " و ابجد وسیط " 18 " ، ابجد صغیر " 15 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد زیبا و خوش رفتار هستند. آنها همیشه تلاش می کنند تا در تمام اعمال خود عادلانه باشند و از انجام هر گونه گناه پشیمان می شوند و توبه می کنند. آنها از دیدن رنج و درد دیگران ناراحت می شوند و سریع به عنوان دوست و همکار به آنها دلجویی می کنند. آنها می خواهند همه اطرافیان خود را راضی و خوشحال ببینند و نمی خواهند کسی از آنها برنجد.علاوه بر این، آنها افراد کم خوابی هستند و عموما تمایل دارند تا تنهایی در فضای خلوت و آرامش بگذرانند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم ترنم گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم ترنم چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم ترنم

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم ترنم

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

چتر، سایبان، چادر

دارای چهره و سیمای با فر و شکوه

شجاع، نامدار

شیر کوچک، پيامبر اسلام(ص) امام حسين(ع) را در كودكی شبَير می خواند

مانند آب، زلال، (در کردی) عشق

بوی خوش

نو، جوان، شاخه تازه درخت

آگرین، آتشين، آذرين، بسيار شجاع و پركار

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید