ترانه

سخن معمولاً موزون که با موسیقی خوانده می‌شود، آواز

جنسیت اسم ترانه

دختر

ترانه به انگلیسی

tarane

تعداد ترانه ها در ایران

35,820

تلفظ ترانه به فارسی

تَرانه

ریشه اسم ترانه

فارسی

تلفظ ترانه به انگلیسی

/tarāne/

رنگ اسم ترانه

بنفش

ابجد اسم ترانه

656

ابجد وسیط اسم ترانه

20

ابجد صغیر اسم ترانه

17

درباره نام ترانه

ترانه یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم ترانه دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم ترانه که در انگلیسی به صورت tarane نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 35,820 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم ترانه

فیلسوفان بزرگ تاریخ نامهایی به رنگ بنفش دارند ! این مورد به گونه ای اثبات شده است که بنفش رنگی اسرار امیز بخصوص در عمل و نجوم می باشد . شما فردی علاقه مند به فلسفه ، علم ماور الطبیعه و نجوم هستید و به شدت در پی جستجوی چیزهای عجیبی هستید که هر کسی توانایی تفکر در مورد آنها را ندارد. چنین توانایی هایی سبب میشود که دور از دیگران باشید و تنهایی را به همراهی با افرادی با خلق و خوی متفاوت با خود ترجیح دهید.

اسم ترانه و معنی اسم ترانه

ریشه اسم ترانه

همانطور که گفتیم ریشه اسم ترانه فارسی می باشد و تلفظ ترانه در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " تَرانه " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /tarāne/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم ترانه بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم ترانه در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم ترانه در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم ترانه در فرهنگ فارسی عمید :
(موسیقی) سرود؛ نغمه. (ادبی) دوبیتی. [قدیمی] تروتازه. [قدیمی] معشوق جوان. [قدیمی] جوان خوش‌صورت.

معنی اسم ترانه در فرهنگ فارسی معین :
تصنیف؛ قطعه‌ای کوتاه برای خوانده شدن همراه با سازهای موسیقی. دوبیتی. تر و تازه. زیباروی.

معنی اسم ترانه در فرهنگ فارسی :
سرود، نغمه، دوبیتی، تر و تازه، معشوق جوان. (اسم ) جوان خوش صورت‌، شاهدتر و تازه و صاحب‌جمال. تصنیفی که سه گوشه داشته باشد. هر یک به طرزی: یکی بیتی و دیگری مدح و سوم تلا و تلالا. دو بیتی. سرود نغمه.

معنی اسم ترانه در ثبت احوال

۱- (در موسيقي) شعري متشكل از چند بيت مقفا و هم‌سان از نظر تعداد هجاها و مصراع‌ها كه با آواز خوانده مي‌شود؛ ليد؛ ۲- (در موسيقي) هرنوع سخن معمولاً موزون كه با موسيقي خوانده شود؛ ۳- (در موسيقي ايراني) قطعه آوازي، نوع جديدي از تصنيف؛ تصنيف؛ ۴-(در ادبيات) دو بيتي ‌هاي محلي از نوع فهلويات؛ ۵- (در قديم) (در ادبيات) هر نوع شعري كه شامل دو بيت باشد؛ ۶- (در قديم) (در موسيقي ايراني) رباعي‌اي كه با آواز خوانده شود؛ ۷- (در قديم) هر صدايي كه حالت موسيقايي داشته باشد.

حروف ابجد و طالع بینی نام ترانه

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم ترانه عدد " 656 " و ابجد وسیط " 20 " ، ابجد صغیر " 17 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد زیبا و خوش رفتار هستند. آنها همیشه تلاش می کنند تا در تمام اعمال خود عادلانه باشند و از انجام هر گونه گناه پشیمان می شوند و توبه می کنند. آنها از دیدن رنج و درد دیگران ناراحت می شوند و سریع به عنوان دوست و همکار به آنها دلجویی می کنند. آنها می خواهند همه اطرافیان خود را راضی و خوشحال ببینند و نمی خواهند کسی از آنها برنجد.علاوه بر این، آنها افراد کم خوابی هستند و عموما تمایل دارند تا تنهایی در فضای خلوت و آرامش بگذرانند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم ترانه گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

افراد مشهور هم نام

نظرتون درباره اسم ترانه چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم ترانه

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم ترانه

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

چابك، تند و تيز، سريع

بنده ی نور

نجات يافته از سوي خدا

سالم، بی‌عیب، درست، رسته از آفات

مانند یار

ستوده، فرخنده، از صفات پروردگار

دوست، معشوق، انسان کامل

زاده ی شهر، شهری

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید

دیدگاه کاربران