تراب

خاک

جنسیت اسم تراب

پسر

تراب به انگلیسی

torab

تعداد تراب ها در ایران

12,836

تلفظ تراب به فارسی

تُراب

ریشه اسم تراب

عربی

تلفظ تراب به انگلیسی

/torāb/

رنگ اسم تراب

آبی

ابجد اسم تراب

603

ابجد وسیط اسم تراب

15

ابجد صغیر اسم تراب

9

درباره نام تراب

تراب یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم تراب را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم تراب، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 12,836 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم تراب

فردی بسیار شگفت انگیز برای ایجاد یک زندگی مشترک می باشید. دیدی که شما به زندگی و توانایی های خود دارید به گونه ای است که میتوانید به بهترین شکل ممکن سختی های آن را پیشت سر گذاشته و در مسیر رسیدن به موفقیت های بالاتر قدم بردارید. همین رویکرد و اعتقاد سبب شده است که فرقی کاملا بی تعارف باشید . قدرت بالای شما در تحلیل مسائل مختلف سبب میشود که افراد بسیاری به سمت شما جذب شوند و از کمک های شما برای قرار گرفتن در مسیر صحیح بهره ببرند. آبی رنگ آسمان بی انتها می باشد که سبب بی انتها شدن تلاش و اعتقاد شما برای دسترسی به موفقیت ها شده است.

اسم تراب و معنی اسم تراب

ریشه اسم تراب

همانطور که گفتیم ریشه اسم تراب عربی می باشد و تلفظ تراب در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " تُراب " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /torāb/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم تراب بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم تراب در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم تراب در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم تراب در فرهنگ فارسی عمید:
چکه؛ ترشح؛ تراوش آب یا مایع دیگر از ظرفی

معنی اسم تراب در فرهنگ فارسی معین:
خاک زمین . جِ اتربه .

معنی اسم تراب در لغت نامه دهخدا:
ترشح بود از آب و روغن که اندک اندک از کوزه و غیره پالایش گیرد و بترابد بیرون.

معنی اسم تراب در ثبت احوال

خاك.

حروف ابجد و طالع بینی نام تراب

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم تراب عدد " 603 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد زیبا و خوش رفتار هستند. آنها همیشه تلاش می کنند تا در تمام اعمال خود عادلانه باشند و از انجام هر گونه گناه پشیمان می شوند و توبه می کنند. آنها از دیدن رنج و درد دیگران ناراحت می شوند و سریع به عنوان دوست و همکار به آنها دلجویی می کنند. آنها می خواهند همه اطرافیان خود را راضی و خوشحال ببینند و نمی خواهند کسی از آنها برنجد.علاوه بر این، آنها افراد کم خوابی هستند و عموما تمایل دارند تا تنهایی در فضای خلوت و آرامش بگذرانند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم تراب گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم تراب چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم تراب

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم تراب

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

نام دومین ماه از سال خورشیدی، نام سومین روز از هر ماه شمسی در ایران قدیم، نام فرشته ای که نماینده پاکی و نگهبان آتش است

یکتا، بی‌نظیر، بی‌همتا، صميمي، همدل

میوه، بار، نتیجه و حاصل

بسیار شکر کننده، پاداش دهنده، نامی از نام‌های خداوند

زیبا رویان، خوب‌رویان، هاله دور ماه

جاویدان، بی‌مرگ

خجسته، مبارک، فرخنده، از شخصیتهای شاهنامه

روشنایی دین، فروغ دین

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید