تبسم

لبخند، درخشیدن

جنسیت اسم تبسم

دختر

تبسم به انگلیسی

tabassom

تعداد تبسم ها در ایران

30,366

تلفظ تبسم به فارسی

تبسّم

ریشه اسم تبسم

عربی

تلفظ تبسم به انگلیسی

/tabassom/

رنگ اسم تبسم

طلایی

ابجد اسم تبسم

502

ابجد وسیط اسم تبسم

10

ابجد صغیر اسم تبسم

16

درباره نام تبسم

تبسم یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم تبسم را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم تبسم، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 30,366 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم تبسم

رنگ نام شما طلایی می باشد ، طلایی رنگ طلاست و شما همچون طلا در بین اطرافیانتان میدرخشید . کمال گرایی بالایی که دارید در کنار رفتار و کلام صحیح که برگرفته از فرهنگ بالای خانواده ی شما می باشد سبب شده است که در انتخاب دوستان و اطرافیانتان محتاطتر باشید و افرادی متناسب با شخصیت خودتان در کنارتان باشند. دید شما به زندگی می تواند شما را به یک آموزگار یا یک آموزش دهنده ی خبره تبدیل کند که دانش آموزان خود را در جهت رسیدن به بالاترین مقام ها تربیت خواهد کرد.

اسم تبسم و معنی اسم تبسم

ریشه اسم تبسم

همانطور که گفتیم ریشه اسم تبسم عربی می باشد و تلفظ تبسم در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " تبسّم " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /tabassom/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم تبسم بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم تبسم در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم تبسم در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی تبسم در لغت‌نامه دهخدا:
ابتسام. دندان سپید کردن، گماریدن، نیم خنده کردن، آهسته خندیدن، اندک خندیدن بی‌آواز، کمترین حد خندیدن و نیکوترین آن.

معنی تبسم در فرهنگ معین:< /strong>
لبخند زدن .

معنی تبسم در فرهنگ فارسی عمید:
لبخند زدن، آهسته خندیدن.(اسم) لبخند.

معنی اسم تبسم در ثبت احوال

۱- لبخند، خنده‌ي بدون صدا؛ ۲- (در قديم) (به مجاز) درخشيدن.

حروف ابجد و طالع بینی نام تبسم

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم تبسم عدد " 502 " و ابجد وسیط " 10 " ، ابجد صغیر " 16 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد زیبا و خوش رفتار هستند. آنها همیشه تلاش می کنند تا در تمام اعمال خود عادلانه باشند و از انجام هر گونه گناه پشیمان می شوند و توبه می کنند. آنها از دیدن رنج و درد دیگران ناراحت می شوند و سریع به عنوان دوست و همکار به آنها دلجویی می کنند. آنها می خواهند همه اطرافیان خود را راضی و خوشحال ببینند و نمی خواهند کسی از آنها برنجد.علاوه بر این، آنها افراد کم خوابی هستند و عموما تمایل دارند تا تنهایی در فضای خلوت و آرامش بگذرانند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم تبسم گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم تبسم چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم تبسم

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم تبسم

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

سرو صدا و جنجال

محبوب، دانا

درخشیدن مانند آتش

ترکیب دو اسم محمد و فتاح (ستوده و گشاینده)

هدهد ،شانه سر، دوشیزه

دخترِ شاهزاده، (مجاز) دخترِ بلند مرتبه و عالی مقام

رئیس، رهبر

مادر، خطاب محبت آمیز به فرزند دختر

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید

دیدگاه کاربران