تبرک

خجسته و مبارک شمردن

جنسیت اسم تبرک

دختر

تبرک به انگلیسی

tabarrok

تعداد تبرک ها در ایران

3,622

تلفظ تبرک به فارسی

تبرّک

ریشه اسم تبرک

عربی

تلفظ تبرک به انگلیسی

/tabarrok/

رنگ اسم تبرک

نیلی

ابجد اسم تبرک

622

ابجد وسیط اسم تبرک

22

ابجد صغیر اسم تبرک

10

درباره نام تبرک

تبرک یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم تبرک دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم تبرک که در انگلیسی به صورت tabarrok نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 3,622 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم تبرک

آرامش در تمامی جنبه های زندگی افرادی که رنگ نام آنها نیلی است نمایان می باشد. هوش بالا و دارا بودن حس ششم قدرتمند سبب شده است که علاقه ی بسیاری به کمک کردن افراد دیگر داشته باشید . توانایی حل مسئله و همینطور آرامش در انجام آنها سبب شده است که موفقیت های بسیاری را کسب کنید. رنگ نیلی در دنیای عرفان مختص عارفانی می باشد که در جهت ایجاد شادی در بین مردم گام برمیدارند و در اصطلاح بین مردم شخصیتی دوست داشتنی دارند.

اسم تبرک و معنی اسم تبرک

ریشه اسم تبرک

همانطور که گفتیم ریشه اسم تبرک عربی می باشد و تلفظ تبرک در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " تبرّک " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /tabarrok/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم تبرک بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم تبرک در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم تبرک در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم تبرک در فرهنگ فارسی عمید :
۱. برکت‌ یافتن.
۲. شگون؛ میمنت.
۳. (اسم، صفت) هر چیز بابرکت و باشگون.

معنی اسم تبرک در فرهنگ فارسی معین :
قلعه ، دژ.

معنی اسم تبرک در فرهنگ فارسی :
حصار، قلعه، دژ، سبزترک:کنایه از آسمان، برکت یافتن، برکت جستن، برکت داشتن، ملول شدن
۱-( مصدر ) همایون داشتن خجسته داشتن مبارک شمردن . ۲- ( مصدر ) برکت یافتن برکت داشتن .۳- ( اسم ) خجستگی میمنت . ۴- ( صفت ) خجسته. جمع : تبرکات .

معنی اسم تبرک در ثبت احوال

1- مبارك بودن، مباركي، خجستگي، خوش يمني؛ 1- بركت گرفتن.

حروف ابجد و طالع بینی نام تبرک

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم تبرک عدد " 622 " و ابجد وسیط " 22 " ، ابجد صغیر " 10 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد زیبا و خوش رفتار هستند. آنها همیشه تلاش می کنند تا در تمام اعمال خود عادلانه باشند و از انجام هر گونه گناه پشیمان می شوند و توبه می کنند. آنها از دیدن رنج و درد دیگران ناراحت می شوند و سریع به عنوان دوست و همکار به آنها دلجویی می کنند. آنها می خواهند همه اطرافیان خود را راضی و خوشحال ببینند و نمی خواهند کسی از آنها برنجد.علاوه بر این، آنها افراد کم خوابی هستند و عموما تمایل دارند تا تنهایی در فضای خلوت و آرامش بگذرانند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم تبرک گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم تبرک چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم تبرک

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم تبرک

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

بسیار زیبا، دلنشین و فریبنده

ترکیب دو اسم امیر و پوریا (فرمانروا و بسیار دارنده)

جاويدان، شادی، خوشحالی

حلقه نورانی و رنگی اطراف ماه یا خورشید، خرمن ماه

مونث صاحب، دارنده، مالك، هم‌نشين و هم‌صحبت، يار، فرمانروا و حاكم

بانویی که در شیردوشگاه شیر گوسفندان را می دوشد

سزاوار، درخور، شایسته

سبزه، گندمگون

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید