تانیا

توانستن، ملکه مهربان، دختر بی‌همتا، دختر تنها

جنسیت اسم تانیا

دختر

تانیا به انگلیسی

taniya

تعداد تانیا ها در ایران

26,754

تلفظ تانیا به فارسی

تانيا

ریشه اسم تانیا

کردی , فارسی , فرانسوی

تلفظ تانیا به انگلیسی

/tāniyā/

رنگ اسم تانیا

زرد

ابجد اسم تانیا

462

ابجد وسیط اسم تانیا

18

ابجد صغیر اسم تانیا

12

درباره نام تانیا

تانیا یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم تانیا را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم تانیا، به خاطر ریشه کردی , فارسی , فرانسوی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 26,754 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم تانیا

مهمترین و بارزترین ویژگی شما هوش سرشاری است که دارید. هوش بالا و موقعیت سنجی های دقیق سبب شده است که خوش بینی بسیاری به زندگی و موقعیت هایی که با آنها روبرو می شوید داشته باشید و در نتیجه موفقیت های بسیاری پیش روی شماست. شخصیتی والای شما که هوشمندانه آن را ایجاد کرده اید سبب شده است که دوستان بسیاری در اطراف خود داشته باشید و اصطلاحا دورو بر شما همیشه پر می باشد. سعی کنید که در رسیدن به اهداف خود ابتدای مسیر را صحیح آغاز کنید چرا که هوش سرشار شما میتواند تضمینی برای رسیدن به بزرگترین اهداف باشد.

اسم تانیا و معنی اسم تانیا

ریشه اسم تانیا

همانطور که گفتیم ریشه اسم تانیا کردی , فارسی , فرانسوی می باشد و تلفظ تانیا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " تانيا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /tāniyā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم تانیا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم تانیا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم تانیا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

در گویش خراسانی به معنی: توانستن.
در کردی به معنی: تالار، دختر تنها.
در ترکی به معنی: آشنا و آشنایی.
در فارسی به معنی: دختر یگانه و بی همتا.
در فرانسوی به معنی: ملکه مهربان، شهبانوی مهربان، نام کامل این اسم تاتیانا است.

معنی اسم تانیا در ثبت احوال

در گويش خراساني به معني توانستن .

حروف ابجد و طالع بینی نام تانیا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم تانیا عدد " 462 " و ابجد وسیط " 18 " ، ابجد صغیر " 12 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد زیبا و خوش رفتار هستند. آنها همیشه تلاش می کنند تا در تمام اعمال خود عادلانه باشند و از انجام هر گونه گناه پشیمان می شوند و توبه می کنند. آنها از دیدن رنج و درد دیگران ناراحت می شوند و سریع به عنوان دوست و همکار به آنها دلجویی می کنند. آنها می خواهند همه اطرافیان خود را راضی و خوشحال ببینند و نمی خواهند کسی از آنها برنجد.علاوه بر این، آنها افراد کم خوابی هستند و عموما تمایل دارند تا تنهایی در فضای خلوت و آرامش بگذرانند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم تانیا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم تانیا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم تانیا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم تانیا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

همانند پادشاه، (به مجاز) از بزرگان و پادشاهان

ترکیب دو اسم فاطمه و کوثر (رانده شده از آتش و خیر فراوان)

اعتماد کردن، سپردن کارها به خداوند

روشن و مبارك

امید، آرزو

دارای محبت و ناز، زیبا چون خورشید، از شخصیت‌های شاهنامه

ترکیب دو اسم محمد و فرحان (ستوده و شاد)

دارای چهره ای مانند گل، زیبا روی، گل چهره

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید